UzAuto Motors Қозоғистоннинг Костанай вилоятидаги «СариаркаАвтоПром» заводида Chevrolet Onix автомобилларини кичик узелли йиғишни йўлга қўйишни режалаштирмоқда. Бу ҳақда ҳукумат раҳбарлари ўринбосарлари даражасидаги мамлакатлар ишчи гуруҳи йиғилишида маълум қилинди.
Лойиҳани ишга тушириш 2024 йилнинг биринчи чорагига мўлжалланган. Маълум қилинишича, шартномалар тузилиб, пайвандлаш, бўяш, йиғиш цехлари учун ускуналарни тайёрлаш ишлари олиб борилмоқда.
Костанайда Onix автомобилини йирик узелли йиғиш ишлари 2023 йил май ойида бошланган эди.
Ўзбекистонда ушбу маркадаги автомобилни серияли ишлаб чиқариш жорий йилнинг февраль ойида бошланган. Бугунги кунга келиб, Onix учун навбат 5300 та, Tracker учун эса 9200 тадан ошади.

Компания UzAuto Motors планирует организовать мелкоузловую сборку автомобилей Chevrolet Onix на базе завода «СарыаркаАвтоПром» в Костанайской области Казахстана. Об этом было сообщено на заседание рабочей группы стран на уровне заместителей глав правительств.
Запуск проекта запланирован на первый квартал 2024 года. Сообщается, что контракты подписаны, ведётся изготовление оборудования для цехов сварки, окраски, сборки.
Крупноузловая сборка Onix в Костанае началась в мае 2023 года.
Серийное производство автомобиля этой марки в Узбекистане стартовало в феврале этого года. На сегодняшний день очередь на Onix превышает 5300 заказов, Tracker — свыше 9200.