25 июнь куни соат 18:00 да Ўзбекистон президентлигига номзодлар вакиллари ўртасида сайловолди теледебати бўлиб ўтади. Дебат мамлакатни иқтисодий ва ижтимоий ривожлантириш масалаларига бағишланади.
«Юксалиш» умуммиллий ҳаракатининг маълум қилишича, дебат «Ўзбекистон 24», «Ўзбекистон», «Маҳалла», UzReport, Renessans ва Zo‘r TV телеканалларида ўзбек тилида (сурдо-таржима билан), «Ёшлар» телеканалида инглиз, Dunyo bo‘ylab ва «Тошкент» каналларида рус ҳамда «Қорақалпоғистон» телеканалида қорақалпоқ тилларидаги таржимаси билан намойиш этилади.
Маълумот учун, Ўзбекистонда муддатидан аввалги президентлик сайлови 9 июль куни бўлиб ўтади. Унда тўрт номзод қатнашади:
- Халқ демократик партиясидан — партия етакчиси Улуғбек Иноятов;
- «Адолат» социал-демократик партиясидан — Робахон Махмудова;
- Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати — Либерал-демократик партияси (ЎзЛиДеП)дан — амалдаги президент Шавкат Мирзиёев (номзодни «Миллий тикланиш» партияси ҳам қўллаб-қувватлаган);

25 июня в 18:00 состоятся первые предвыборные теледебаты между представителями кандидатов в президенты Узбекистана. Они будут посвящены вопросам экономического и социального развития страны.
Как сообщило Общенациональное движение «Юксалиш»., дебаты будут транслироваться на узбекском языке (с сурдопереводом) на телеканалах O’zbekiston 24, O’zbekiston, Mahalla, UzReport, Renessans и Zo’r TV, с переводом на русский язык — на каналах Dunyo bo’ylab и Toshkent, с переводом на каракалпакский язык — на канале Qoraqalpog’iston и с переводом на английский язык — на канале Yoshlar.
Досрочные выборы президента Узбекистана состоятся 9 июля. В них участвуют четыре кандидата:
- от Народно-демократической партии — лидер партии Улугбек Иноятов;
- от Социал-демократической партии «Адолат» — Робахон Махмудова;
- от Движения предпринимателей и деловых людей — Либерально-демократической партии (УзЛиДеП) — действующий президент Шавкат Мирзиёев (кандидатура поддержана партией «Миллий тикланиш»);