Рахимжон Махамаджонович Бобоев Сирдарё вилояти ҳокимининг молия-иқтисодиёт ва камбағалликни қисқартириш масалалари бўйича биринчи ўринбосари этиб тайинланди. Шу билан бирга, у вилоят Иқтисодий тараққиёт ва камбағалликни қисқартириш бош бошқармаси бошлиғи бўлади. Бу ҳақда вилоят ҳокимлиги матбуот хизмати хабар берди.
Рахимжон Бобоев ушбу лавозимга тайинлангунга қадар 2020 йил апрель ойидан Алкоголь ва тамаки бозорини тартибга солиш ҳамда виночиликни ривожлантириш агентлиги директори сифатида фаолият юритиб келаётган эди.
Рахимжон Бобоев 1976 йилда Сирдарё вилоятида туғилган. 1999 йилда Тошкент давлат иқтисодиёт университети бакалавриатини, 2001 йилда шу университетнинг магистратурасини тамомлаган.

Рахимжон Махамаджонович Бобоев назначен первым заместителем хокима Сырдарьинской области по вопросам финансов, экономики и сокращения бедности. Одновременно он будет возглавлять главное управления экономического развития и сокращения бедности хокимията. Об этом сообщила пресс-служба областной администрации.
До назначения Рахимжон Бобоев с апреля 2020 года работал директором Агентства по регулированию алкогольного и табачного рынка и развитию виноделия Узбекистана.
Рахимжон Бобоев родился в 1976 году в Сырдарьинском районе. В 1999 году окончил бакалавриат Ташкентского государственного экономического университета, в 2001 — магистратуру этого же вуза.