28 февраль куни тунда Грецияда йўловчи ва юк поездининг тўқнашуви оқибатида камида 32 киши ҳалок бўлди, 85 киши жароҳатланди, деб хабар бермоқда BBC.
Йўловчи поезди Афинадан Салоники томон юрган, унга қарши Салоникидан Ларисса томонга юк поезди ҳаракатланган. Поездлар нима учун бир йўлда бўлгани номаълум, дейилади нашр хабарида.
350 киши бўлган йўловчи поездининг вагонлари рельсдан чиқиб кетган, улардан бири ёнган.
«Тўқнашув жуда кучли бўлди», — деди журналистларга Тесалия вилояти губернатори Константинос Агорастос. Унинг сўзларига кўра, йўловчи поездининг дастлабки тўрт вагони рельсдан чиқиб кетган, бошқа вагонларга ҳам жиддий шикаст етган.

По меньшей мере 32 человека погибли и 85 пострадали в результате столкновения пассажирского и грузового поездов в Греции вечером 28 февраля, сообщил BBC.
Пассажирский поезд выполнял рейс из Афин в Салоники, навстречу ему двигался грузовой состав, который направлялся из Салоников в Ларису. Почему поезда находились на одном пути — неизвестно, отмечает BBC.
Вагоны пассажирского поезда, в котором находились 350 человек, сошли с рельсов, один из них загорелся.
«Столкновение было очень сильным», — сказал журналистам губернатор региона Фессалия Константинос Агорастос. По его словам, первые четыре вагона пассажирского поезда сошли с рельсов, при этом головной и второй вагон были почти полностью разрушены.