25−27 июль кунлари меҳнат миграцияси масалалари бўйича Ўзбекистон ҳукумати делегацияси Исроилда ишчи ташриф билан бўлди, деб хабар берди Ўзбекистон ТИВ матбуот хизмати.
Ташриф давомида икки давлат ҳукуматлари ўртасида ўзбекистонлик ишчиларни Исроил меҳнат бозоридаги махсус секторларда вақтинчалик иш билан таъминлаш тўғрисидаги битим ва ушбу битимни амалга ошириш баённомаси имзоланди.
Ҳужжатлар ташқи меҳнат миграцияси соҳасидаги муносабатларни ҳуқуқий тартибга солишга қаратилган ва Ўзбекистон фуқароларини Исроилда ташкилий, хавфсиз ва қонуний меҳнат олиб боришлари учун қулай шарт-шароитлар яратишга хизмат қилади, дейилади хабарда.

Правительственная делегация Узбекистана по вопросам трудовой миграции 25−27 июля посетила с рабочим визитом Израиль, сообщила пресс-служба МИД Узбекистана.
В рамках визита подписаны соглашение между правительствами двух стран о временном трудоустройстве узбекистанских работников в отдельных секторах рынка труда в Израиле и протокол о реализации данного соглашения.
Документы направлены на правовое регулирование отношений в сфере внешней трудовой миграции и должны послужить созданию благоприятных условий для организованной, безопасной и законной работы граждан Узбекистана на территории Израиля, говорится в сообщении.