Юнусобод тумани ҳокими лавозимида ишлаб келган Раҳмонбек Жаҳонгирович Усмонов Ўзбекистон транспорт вазирининг ўринбосари лавозимига тайинланди. 14 январь куни президентнинг тегишли қарори қабул қилинди.
Раҳмонбек Усмонов (1960 йилда туғилган, Тошкент йўл институти битирувчиси-1982) 2011 йилдан 2018 йилнинг апрелигача Тошкент шаҳри ҳокими сифатида ишлаган.
Ўша йилнинг апрелидан октябригача Ўзбекистон автомобиль транспорти агентлиги бошлиғининг биринчи ўринбосари бўлган. Ундан кейин Юнусобод тумани хокими лавозимига тасдиқланган эди.
Январь ойи бошида транспорт вазири ўринбосари Даврон Деҳқонов лавозимидан озод этилгани хабар қилинган эди.

Рахманбек Джахангирович Усманов назначен на должность заместителя министра транспорта Узбекистана. Постановление об этом 14 января подписал президент Шавкат Мирзиёев.
Рахманбек Усманов (1960 г. р., выпускник Ташкентского автодорожного института — 1982) с 2011 года по апрель 2018 года возглавлял хокимият Ташкента.
С апреля по октябрь того года работал первым заместителем начальника Узбекского агентства автомобильного транспорта. Затем был утверждён хокимом Юнусабадского района столицы.
В начале января сообщалось об освобождении от должности заместителя министра транспорта Даврона Дехканова.