«Ўзбекистон темир йўллари» иккита юқори сиғимли тезюрар электропоездини сотиб олади, деб хабар қилади «Жаҳон» АА темирйўл компаниясига таяниб.
«Ўзбекистон темир йўллари» компанияси раиси Очилбой Раматов ва Испаниянинг «Патентес Талго С. Л.» компанияси ижрочи директори Хосе Мария де Ориол Фабра ўтган ҳафтада бўлиб ўтган Халқаро инвестиция форуми вақтида ушбу электропоездларни етказиб бериш бўйича шартнома имзолади.
Янги поездлар Ўзбекистон томонининг алоҳида буюртмаси бўйича тайёрланади ва уларга яна иккита янги йўловчи вагони қўшилади.

«Узбекистон темир йуллари» приобретет два новых высокоскоростных поезда Talgo повышенной вместимости, сообщает ИА «Жахон» со ссылкой на железнодорожную компанию.
Контракт на поставку поездов подписали на прошлой неделе в ходе Международного инвестиционного форума в Ташкенте председатель «Узбекистон темир йуллари» Ачилбай Раматов и исполнительный директор испанской Patentes Talgo S.L. Хосе Мариа де Ориол Фабра.
Новая партия поездов будет произведена по индивидуальному заказу узбекской стороны. Составы будут отличаться от ныне используемых тем, что к ним добавится два дополнительных вагона.