14−16 май кунлари Ереванда ЕТТБнинг йиллик йиғилиши ва Delivering Impact Together бизнес-форуми бўлиб ўтди, унда 74 давлатдан келган делегатлар қаторида ANORBANK вакиллари ҳам иштирок этди.
Молия соҳасининг кенг кўламли тадбири 2 мингга яқин иштирокчини, жумладан, юқори мартабали расмий делегациялар, халқаро ташкилотлар ва хусусий компаниялар вакилларини бир жойда жамлади. ANORBANK вакиллари Delivering Impact Together бизнес-форуми доирасида Германия, Италия ва Франциянинг йирик банклари, Швейцария ва Голландиянинг хусусий инвестиция фондлари, шунингдек, Европанинг бошқа молия институтлари делегатлари билан учрашувлар ўтказишди.
Соҳанинг хорижий етакчиларидан бири — DZ Bank, KfW IPEX-Bank, DEG, Banca Popolare di Sondrio, ODDO BHF, Proparco ва OPEC Халқаро тараққиёт жамғармаси вакиллари билан бўлиб ўтган учрашувларда томонлар глобал молиявий-иқтисодий маконда рўй бераётган воқеалар юзасидан фикр алмашдилар, шунингдек, ҳамкорлик имкониятлари ва истиқболлари, жумладан, томонларнинг ижтимоий-иқтисодий ривожланишига таъсир кўрсатиши мумкин бўлган лойиҳаларни муҳокама қилдилар.
2024 йил ЕТТБ иштирокчилар эътиборини инклюзивлик, рақамлаштириш ва «яшил» иқтисодиётга ўтиш каби учта асосий мавзуга қаратди. Ушбу мавзуларнинг ҳар бири ЕТТБ ва ANORBANK миссиясининг моҳиятини акс эттиради ҳамда замонавий бизнес ва ривожланишнинг ўзгарувчанлик хусусиятини кўрсатади.
ANORBANK биринчи маҳаллий рақамли тижорат банки ҳамда Ўзбекистоннинг энг қиммат брендларидан бири бўлиб, у мижозларга хизмат кўрсатишни ривожлантириш бўйича мунтазам равишда янги лойиҳаларни амалга ошириб келмоқда. Унинг вазифаси вақтни тежайдиган ва мижозлар истакларини ўзида мужассам қилган ишончли маҳсулотларни яратишдир.
ANORBANK`нинг замонавий ҳамда фойдали маҳсулотлари ва хизматлари ҳақида банкнинг сайтида, мобил иловасида, шунингдек ижтимоий тармоқлардаги саҳифаларида батафсил маълумот тақдим этилган.

С 14 по 16 мая в Ереване состоялись ежегодное собрание Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР) и бизнес-форум Delivering Impact Together, где представители ANORBANK приняли участие в числе делегатов из 74 стран.
Масштабное событие в финансовой сфере собрало около 2000 участников, в том числе представителей высокопоставленных официальных делегаций, международных организаций и компаний частного сектора. Представители ANORBANK провели встречи с делегатами крупных банков Германии, Италии и Франции, частных инвестиционных фондов Швейцарии и Голландии, а также с представителями других европейских финансовых институтов в рамках бизнес-форума Delivering Impact Together.
В ходе встреч с представителями зарубежных лидеров финансового мира — DZ Bank, KfW IPEX-Bank, DEG, Banca Popolare di Sondrio, ODDO BHF, Proparco и Фонда международного развития OPEC стороны обменялись мнениями о событиях, происходящих в мировой финансово-экономической среде, а также обсудили возможности и перспективы сотрудничества, в том числе проекты, которые могут оказать влияние на социально-экономического развитие сторон.
В 2024 году ЕБРР сосредоточил внимание участников на трёх ключевых темах — инклюзивности, цифровизации и зелёном переходе. Каждая из этих тем отражает суть миссии ЕБРР и ANORBANK и показывает меняющуюся картину современного бизнеса и развития.
ANORBANK является первым отечественным цифровым коммерческим банком и одним из самых дорогих брендов Узбекистана, который регулярно запускает новые проекты для развития клиентского сервиса. Его миссия — создавать надёжные продукты, которые экономят время и предвосхищают желания клиентов.
Информацию о современных полезных и универсальных продуктах, а также услугах ANORBANK можно получить в приложении, на сайте и страницах банка в социальных сетях.