III Тошкент халқаро инвестиция форуми доирасида транспорт вазири Илҳом Махкамов Vision Invest компанияси (Саудия Арабистони) раҳбари Омар ал-Мидани билан учрашув ўтказди, деб хабар қилди Транспорт вазирлиги матбуот хизмати.
Учрашувда транспорт инфратузилмаси лойиҳаларини давлат-хусусий шериклик асосида амалга ошириш ва бу борадаги ҳамкорлик масалалари муҳокама қилинди.
Vision Invest компанияси Андижон халқаро аэропортини давлат-хусусий шериклик шартлари асосида, ўз маблағлари ҳисобидан реконструкция қилиш ва уни келажакда бошқариш истагини билдирди, дейилади хабарда.
Музокаралар натижасида инвестор олти ойгача муддатда ўрганишлар олиб бориши ва лойиҳа таклифларини тайёрлаши бўйича дастлабки келишув имзоланди.

В рамках III Ташкентского международного инвестиционного форума министр транспорта Узбекистана Ильхом Махкамов провёл встречу с главой компании Vision Invest (Саудовская Аравия) Омаром ал-Мидани, сообщила пресс-служба Министерства транспорта.
На встрече обсуждались проекты транспортной инфраструктуры на основе государственно-частного партнёрства и сотрудничества в этом направлении.
Компания Vision Invest выразила заинтересованность реконструировать международный аэропорт Андижана на условиях государственно-частного партнёрства и в дальнейшем им управлять, говорится в сообщении.
По итогам переговоров было подписано предварительное соглашение о том, что инвестор в течение шести месяцев проведёт исследования и подготовит проектные предложения.