3 май куни Қирғизистоннинг Тошкент шаҳридаги элчихонаси янги биносининг очилиш маросими бўлиб ўтди. Бу ҳақда Ўзбекистон ҳукумати матбуот хизмати хабар берди.
Жараён Қирғизистон Вазирлар Маҳкамаси раиси — Президент администрацияси раҳбари Ақилбек Жапаровнинг Ўзбекистонга ташрифи доирасида амалга оширилди.
элчихона, қирғизистон
Икки мамлакат бош вазирлари рамзий тасмани кесиб, Қирғизистон дипломатик ваколатхонаси биносини очиб берди. Элчихонада дипломатлар учун яратилган шароитлар билан танишилди.
«Абдулла Арипов ва Ақилбек Жапаров мамлакатлар ва қардош халқлар ўртасидаги дўстлик муносабатларини мустаҳкамлашга интилиш рамзи сифатида икки туп дарахт экди. Улар элчихондаги фахрий меҳмонлар китобига ўз тилакларини ёзиб қолдирди», — дейилади хабарда.

В Ташкенте 3 мая состоялась церемония открытия нового здания посольства Кыргызстана, сообщила пресс-служба премьер-министра Узбекистана.
Мероприятие прошло в рамках визита председателя Кабинета министров Кыргызстана — руководителя Администрации президента Акылбека Жапарова в Узбекистан.
Премьер-министры двух стран торжественно разрезали ленточку и открыли новое здание дипмиссии Кыргызстана, где ознакомились с условиями, созданными для дипломатов.
«Абдулла Арипов и Акылбек Жапаров посадили два дерева как символ стремления к укреплению дружественных связей между нашими странами и братскими народами», — говорится в сообщении.