HONOR технологик бренди Ўзбекистон аҳолиси орасида ўзига хос овозни топиш мақсадида ташкиллаштирилган HONOR OVOZI лойиҳаси ғолибини аниқлади.
2023 йил 9 октябрдан 25 октябргача бўлган вақт давомида биринчи босқичда мамлакатнинг исталган фуқароси лойиҳага қўшилиши ва бренднинг Ўзбекистондаги «овоз элчиси» бўлиши мумкин эди. Лойиҳада иштирок этиш учун танлов учун махсус яратилган сайтга Go beyond HONOR ибораси ёзилган овоз намунасини юклаш лозим эди.
HONOR ваколатли ҳакамлар ҳайъати компания номининг тўғри талаффуз қилиниши, овознинг кучлилиги, унинг «ранги», ишонарлилиги ва барча танлов иштирокчиларининг ёзувлари равшанлигини баҳолади. Ушбу мураккаб жараёнда лойиҳада иштирок этиш истагини билдирган жами 10 000 дан ортиқ намуналар тингланди ва 30 нафар финалчи танлаб олинди.
Шундан сўнг иккинчи босқич бошланди: 2023 йил 30 октябрдан 5 ноябргача мамлакатнинг барча аҳолиси финалчиларнинг овози ёзилган аудиоларни диққат билан тинглаш имконига эга бўлди. Аудио файлларни кўриб чиққандан сўнг, 1800 дан ортиқ киши уларни баҳолади ва танлов сайтида ўзларининг севимли аудио ёзувлари учун овоз беришди.
HONOR OVOZI лойиҳаси доирасида ўтказилган оммавий овоз бериш натижаларига кўра, Қўқон шаҳридан Музаффаржон Неъматов ғолиб деб топилди. Унга 751 киши овоз берди. Овоз беришнинг барча натижалари билан honorovozi.uz сайтида танишиш мумкин.
«Нотиқлик ва суҳандонлик менинг севимли ҳоббийм. Яқинда бир танишим Ҳонор компанияси ўз слогани учун ноёб овоз қидираётгани ва танов эълон қилгани ҳақида айтиб қолди. Мен ҳам янгича йўналишда ўзимни синаб кўришга қарор қилдим ва бугун ғолиблик насиб қилди. Ушбу лойиҳанинг ташаббускори бўлган Ҳонор компаниясига ва овоз бериб қўллаб қувватлаган халқимиздан миннатдорман», — ўртоқлашди Музаффаржон Неъматов.
Ғолибнинг овози Ўзбекистонда қўлланиладиган HONOR брендининг реклама роликлари ва маркетинг материаллари охирида ишлатилади. Шунингдек, оммавий овоз бериш йўли билан танланган Музаффаржон HONOR`дан технологик қурилмалар тўплами: HONOR X9a, HONOR X8a, HONOR X7a и HONOR 90 смартфонлари, HONOR Choice Earbuds X3 Lite қулоқчинлари ва Magicbook X14 2023 ноутбуки билан тақдирланди
«Ўзбекистон барчани ўз меҳмондўстлиги ва ноёблиги билан ҳайратда қолдиради. Бу ерда инсонлар жуда ижодкор, асосийси, ҳар ерда кўплаб иқтидорларни топиш мумкин. Буларни кўриб, биз HONOR уларга ёрдам бериши ва бир вақтнинг ўзида уларга ўзларини ифодалашга имкон бериши мумкинлигини англадик. Жамоамиз барча иштирокчиларнинг овоз ёзувларини бир неча мартадан тинглаб, ғолибни саралаб олишга жуда пухта ёндашди. Мен ўзим ҳам ҳар бир номзодга овоз бердим. Натижада Музаффар энг кўп овоз тўпладилар. Мен ғолибни чин дилдан табриклайман, ҳамда HONOR ва Ўзбекистон халқи қатнашадиган яна янги лойиҳаларни кутиб қоламан», — HONOR компаниясининг Ўзбекистондаги директори Чен Лонг айтиб ўтди.
HONOR бренди келгусида ҳам Ўзбекистон аҳолиси ва меҳмонларини янги лойиҳалар ва қизиқарли гаджетлар билан хурсанд қилишда давом этади.

Технологичный бренд HONOR раскрыл победителя проекта HONOR OVOZI, который был запущен с целью найти уникальный голос среди жителей Узбекистана.
В течение всего первого этапа, с 9 до 25 октября 2023 года, любой житель страны мог присоединиться к проекту и стать «голосовым послом» бренда на территории Узбекистана. Чтобы поучаствовать в проекте, необходимо было загрузить образец своего голоса с фразой Go beyond HONOR на специально предназначенную для конкурса веб-страницу.
Далее компетентное жюри HONOR дало оценку точности произношения названия компании, силе голоса, его «окрасу», убедительности, ясности произношения записям всех участников конкурса. Во время этого нелёгкого процесса было прослушано в общей сложности более 10 000 образцов от желающих поучаствовать в проекте и выбрано 30 финалистов.
После этого начался второй этап: с 30 октября по 5 ноября 2023 года все жители страны смогли внимательно прослушать записи голосов финалистов. Ознакомившись с аудиофайлами, более 1800 людей оценили их и отдали свой голос на конкурсной веб-странице за понравившуюся запись.
honor ovozi, реклама
В результате народного голосования, проходившего в рамках проекта HONOR OVOZI, победителем стал Музаффаржон Неъматов из города Коканда. За него отдали свои голоса 751 человек. Со всеми результатами голосования можно ознакомиться на сайте honorovozi.uz.
«Работать над своей речью — моё хобби. Недавно мой знакомый рассказал мне, что компания HONOR ищет уникальный голос для своего слогана и объявила о проекте HONOR OVOZI. Я тоже решил попробовать себя в новом направлении, и сегодня мне посчастливилось победить. Я благодарен компании HONOR, которая инициировала этот проект, и всему нашему народу, всем, кто голосовал и поддержал меня», — поделился Музаффар Неъматов.
Голос победителя будет использоваться в конце рекламных видео и маркетинговых материалов бренда HONOR, используемых в Узбекистане. Также Музаффаржона, выбранного народным голосованием, наградили набором технологичных устройств от HONOR: смартфонами HONOR X9a, HONOR X8a, HONOR X7a и HONOR 90, наушниками HONOR Choice Earbuds X3 Lite и ноутбуком Magicbook X14 2023.
«Узбекистан удивляет всех своей добротой и уникальностью. Люди здесь очень творческие, а главное, повсюду можно встретить множество талантов. Увидев это, мы поняли, что HONOR может помочь им и, одновременно, проявить себя. Наша команда очень тщательно подошла к отбору победителя, прослушивая записи всех участников несколько раз. Я сам болел за каждого из номинантов. В результате Музаффар получил большинство голосов. Я искренне поздравляю победителя и с нетерпением жду новых историй, в которых примут участие HONOR и народ Узбекистана», — отметил Чен Лонг, региональный директор HONOR в Узбекистане.
Бренд HONOR продолжит в будущем радовать жителей и гостей Узбекистана новыми проектами и интересными гаджетами.