Футбол бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси ўртоқлик учрашувида АҚШга имкониятни бой берди. Тошкент вақти билан 10 сентябрь куни Американинг Сент-Луис шаҳридаги «Ситипарк» стадионида бўлиб ўтган учрашув 3:0 ҳисобида якунланди.
«Ювентус» ҳужумчиси Тимоти Веа 4-дақиқада ҳисобни очди. Иккинчи бўлимнинг қўшиб берилган вақтида яна иккита гол киритилди. PSV ҳужумчиси Рикардо Пепи 90+1-дақиқада гол урди, «Милан» вингери Кристиан Пулишич эса 90+4-дақиқада пенальтини голга айлантирди.
Ўзбекистон терма жамоаси 13-центабр куни соат Тошкент вақти билан 4:30 да Атлантада Мексика билан ўртоқлик учрашуви ўтказиш учун АҚШда қолади.
Ноябрь ойида Сречко Катанец бошчилигидаги миллий терма жамоа ЖЧ-2026 саралаш турнирининг дастлабки ўйинларини ўтказади.

Сборная Узбекистана по футболу проиграла США в товарищеском матче. Встреча, прошедшая 10 сентября (по ташкентскому времени) на стадионе «Ситипарк» в американском Сент-Луисе, завершилась со счётом 3:0.
Счёт в игре на 4-й минуте открыл нападающий «Ювентуса» Тимоти Веа. Ещё два мяча были забиты в компенсированное ко второму тайму время. Форвард ПСВ Рикардо Пепи отличился на 90+1-й минуте, а вингер «Милана» Кристиан Пулишич на 90+4-й реализовал пенальти.
Сборная Узбекистана останется в США, чтобы сыграть товарищеский матч с Мексикой в Атланте 13 сентября в 4:30 (по ташкентскому времени).
В ноябре национальной сборной под руководство Сречко Катанеца предстоят первые матчи отборочного турнира чемпионата мира 2026 года.