Яқин вақтларда Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёевнинг тадбиркорлар билан очиқ мулоқотини ўтказиш режалаштирилмоқда.
Ушбу тадбирда тадбиркорлар олдидаги долзарб муаммолар ва уларнинг ечимлари, республикада бизнес муҳитини янада яхшилаш бўйича таклиф ва ташаббуслар муҳокама қилинади, дейилади хабарда.
20 июлдан 31 июлгача тадбиркорлар ўз фаолиятига боғлиқ масала, бизнесини кенгайтириш ва ривожлантиришга туртки берадиган ғоя ва таклифлар билан тўғридан-тўғри президентга мурожаат қилишлари мумкин.
Мурожаатларни туманлардаги тадбиркорлик мурожаатларини кўриб чиқиш қабулхоналари ёки штаб «Call-маркази»нинг 11−00, (71) 238−52−52, (78) 150−60−06, (71) 202−09−06 телефон рақамлари ҳамда Савдо-саноат палатасининг қуйидаги интернет тармоқлари орқали етказиш мумкин:

В ближайшее время планируется проведение открытого диалога президента Узбекистана Шавката Мирзиёева с предпринимателями.
Ожидается, что в ходе открытого диалога будут обсуждаться актуальные проблемы предпринимателей, пути их решения, предложения и инициативы по улучшению бизнес-среды в стране, говорится в анонсе мероприятия.
С 20 по 31 июля предприниматели могут обратиться к главе государства с вопросами, связанными с их деятельностью, идеями и предложениями по расширению и развитию бизнеса.
Обращения можно направить через приёмные по рассмотрению обращений предпринимателей или по телефонным номерам: 11−00, 71−238−52−52, 78−150−60−06 или 71−202−09−06, а также посредством интернет-каналов Торгово-промышленной палаты: