Ўзбекистонлик теннисчи Темур Исмоилов келишилган учрашувларда қатнашганлиги учун 12 минг долларга жаримага тортилди ва 7 йилга дисквалификация қилинди, дея хабар берди Теннис бўйича профессионал этика бўлими.
Ушбу чеклов 18 декабрдан кучга кирган бўлиб, 25 ёшлик спортчига белгиланган вақт оралиғида теннис мусобақаларида қатнашиш тақиқланади. Хабарга кўра, Темур Исмоилов уч марта — 2014, 2015 ва 2019 йилда келишилган теннис учрашувларида қатнашган.
Темур Исмоилов 2016 йил май ойида ATP рейтингида ўз фаолияти давомида энг юқори — 756-ўринга кўтарилган.

Теннисист из Узбекистана Темур Исмаилов дисквалифицирован на семь лет и оштрафован на 12 тысяч долларов за участие в договорных матчах. Об этом сообщила пресс-служба Органа по борьбе с негативными явлениями в теннисе (TIU, Великобритания).
Санкции вступили в силу 18 декабря. Спортсмену запрещено играть и принимать участие в любых теннисных соревнованиях.
По данным организации, 25-летний теннисист признал, что участвовал в договорных матчах в 2014, 2015 и 2019 годах.
Срок дисквалификации будет продолжаться до тех пор, пока штраф не будет выплачен полностью.
Наивысшим результатом Темура Исмаилова в рейтинге Ассоциации теннисистов-профессионалов (ATP) является 756-е место в одиночном разряде.