Адлия вазирининг биринчи ўринбосари лавозимида фаолият юритиб келган Маҳмуд Шухратович Истамов Ўзбекистон Марказий сайлов комиссияси раисининг ўринбосари этиб сайланди. Бу ҳақда Адлия вазирлиги матбуот хизмати хабар қилди.
Жорий йил январида адлия вазирининг биринчи ўринбосари лавозимига тайинланган Маҳмуд Истамов Марказий сайлов комиссияси аъзоси ҳам эди. У ўз хоҳишига кўра эгаллаб турган лавозимидан озод этиш тўғрисида ариза берган Гулноза Абдусаттаровна Рахимова ўрнига Марказий сайлов комиссияси раиси ўринбосари бўлди.
Эслатиб ўтамиз, декабрь ойида Ўзбекистон Олий Мажлиси, халқ депутатлари вилоят, туман ва шаҳар Кенгашлари сайлови ўтказилади.

Заместителем председателя Центральной избирательной комиссии Узбекистана избран Махмуд Шухратович Истамов, сообщило Министерство юстиции в своем Telegram-канале. До назначения он занимал должность первого заместителя министра юстиции.
Махмуд Истамов (1979 г. р.) окончил Ташкентский государственный юридический институт в 2000 году. В 2004—2005 годах занимал должность руководителя Центра обеспечения правовой информацией при Минюсте, в 2005—2006 годах — начальника отдела Центра по мониторингу за реализацией нормативно-правовых актов при Минюсте.
В 2006—2017 годах работал на разных должностях в службах аппарата президента. С августа 2017 года до повышения в январе нынешнего года работал заместителем министра юстиции.