Баҳодир Атаханов Ўзбекистон Хусусийлаштирилган корхоналарга кўмаклашиш ва рақобатни ривожлантириш давлат қўмитаси ҳузуридаги Қимматли қоғозлар бозорини мувофиқлаштириш ва ривожлантириш марказининг бош директори этиб тайинланди.
Ўзбекистон Президенти 6 июнь куни шу ҳақдаги қарорни имзолади, деб хабар қилди Ҳукумат портали.
Баҳодир Атаханов — Тошкент давлат иқтисодиёт университети битирувчиси, MBA даражаси соҳиби. 2013—2017 йилларда ҳам у Қимматли қоғозлар бозорини мувофиқлаштириш ва ривожлантириш марказини бошқарган эди. 2017 йил февралидан эса соғлиқни сақлаш вазири ўринбосари бўлиб ишлади.
Марказни шу кунгача бошқариб келган Баҳром Шакиров бошқа ишга ўтиши муносабати билан ушбу лавозимдан озод қилинди.

Баходир Атаханов назначен генеральным директором Центра по координации и развитию рынка ценных бумаг при Государственном комитете Узбекистана по содействию приватизированным предприятиям и развитию конкуренции.
Постановление об этом подписал Президент Узбекистана 6 июня, сообщается на Правительственном портале.
Баходир Атаханов — выпускник Ташкентского государственного экономического университета, имеет степень MBA. В 2013—2017 годах он уже руководил Центром по координации и развитию рынка ценных бумаг. С февраля 2017 года работал заместителем министра здравоохранения.
Бахром Шакиров, возглавлявший прежде центр, освобожден от занимаемой должности в связи с переходом на другую работу.