Биринчи ўрта вазн тоифасида (69,9 кг гача) WBA йўналишида жаҳон чемпиони бўлган ўзбекистонлик профессионал боксчи Исроил Мадримов муддатидан олдин Ўзбекистон ички ишлар органлари майори унвонини қўлга киритди, дея хабар қилмоқда ИИВ матбуот хизмати.
У 8 март куни Саудия Арабистонида WBA чемпионлиги учун аввал мағлуб бўлмаган россиялик боксчи Магомед Қурбонов устидан муддатидан аввал ғалаба қозонганди.
18 март куни Ички ишлар вазирлиги Маданият саройида ички ишлар ходимларини тақдирлаш маросимида ички ишлар вазири Пўлат Бобожонов Мадримовга майор махсус унвонини топширди. Бунгача спортчи капитан унвонига эга эди.
Фото: Исроил Мадримов / Facebook.Фото: Исроил Мадримов / Facebook.
Махсус унвонни муддатидан олдин бериш шартлари ички ишлар органларида хизматни ўташ тартиби тўғрисидаги низомда келтирилган.
Эслатиб ўтамиз, аввалроқ Исроил Мадримовга президент совғаси — нархи 1,04 млрд сўм бўлган Tahoe автомобили топширилганди.

Профессиональный боксёр из Узбекистана Исраил Мадримов, завоевавший титул чемпиона мира по версии WBA в первом среднем весе (до 69,9 кг), досрочно получил звание майора органов внутренних дел, сообщила пресс-служба МВД.
Напомним, уроженец Хорезмской области 8 марта в Саудовской Аравии одержал досрочную победу над ранее непобеждённым российским боксёром Магомедом Курбановым за вакантный чемпионский титул WBA.
Во время церемонии награждения сотрудников ОВД во Дворце культуры МВД 18 марта министр внутренних дел Пулат Бобожонов вручил Мадримову новые погоны майора.
«На церемонии награждения был отмечен новый чемпион мира Исраил Мадримов, который в очередной раз представил миру Узбекистан и завоевал пояс WBA в суперсредней весовой категории. Министр внутренних дел досрочно присвоил ему специальное звание майора», — говорится в сообщении. До этого у него было звание капитана.
Фото: Исраил Мадримов / Facebook.Фото: Исраил Мадримов / Facebook.
Условия досрочного присвоения специального звания отражены в положении о порядке прохождения службы в органах внутренних дел.
Ранее Исраил Мадримов получил президентский подарок — автомобиль Tahoe, цена которого составляет 1,04 млрд сумов.