Yunusobod Business City — Тошкентнинг Юнусобод туманида жойлашган инвестиция лойиҳаси. Лойиҳа бизнеснинг барча эҳтиёжларини ҳисобга олган ҳолда ишлаб чиқилган замонавий мажмуадир. Лойиҳанинг асосий мақсади бизнесни ривожлантириш ва тадбиркорлик фаолиятини рағбатлантириш учун қулай муҳит яратишдир.
Тадбирда Тошкент шаҳри ҳокимининг ўринбосари Шароф Раҳмонов сўзга чиқиб, ушбу лойиҳанинг шаҳар ва умуман минтақани иқтисодий ривожлантиришдаги аҳамиятини таъкидлади. Давлат раҳбарининг «Республика ҳудудларида Business City замонавий ишбилармонлик марказларини ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарорига (2019 йил 3895-сон) мувофиқ ташкил этилган Yunusobod Business City лойиҳаси шаҳар бизнес инфратузилмасини ривожлантиришнинг янги йўналиши бўлиб, минтақа иқтисодий ўсишининг асосий элементларидан бири бўлишни ваъда қилмоқда.
Yunusobod Business City ҳудудида HighTown турар жой мажмуаси ва 65 минг кв.м майдонга эга савдо маркази жойлашган бўлиб, у Тошкентдаги иккинчи йирик шаҳар савдо маркази бўлишни ваъда қилмоқда. Tashkent City Mall тажрибаси шуни кўрсатадики, йирик савдо марказига эга бўлиш ташриф буюрувчиларнинг катта оқимни таъминлайди ва ҳудуднинг оммавийлигини оширади.
Тадбир давомида Yunusobod Business City дирекцияси томонидан офис бинолари, турар жой мажмуалари ёки тижорат объектлари учун 16 та лот-майдон тақдим этилди:
- 1 дан 4 гача бўлган лотлар — 0,2313 га;
- 5 дан 8 гача бўлган лотлар — 0,2300 га;
- лот 9 — 0,1712 га;
- 10 дан 11 гача бўлган лотлар — 0,1600 га;
- 12 дан 13 гача бўлган лотлар — 0,1712 га;
- 14 дан 15 гача бўлган лотлар — 0,1600 га;
- лот 16 — 0,1712 га.
Лойиҳанинг асосий жиҳатларидан бири — бизнес ва тадбиркорликни ривожлантириш учун қулай инфратузилмани яратишдир. Yunusobod Business City маҳаллий ва хорижий инвесторлар томонидан кенг кўламли инвестиция имкониятларини таклиф қилади, иқтисодий ўсишни рағбатлантиради ва янги иш ўринларини яратишга ёрдам беради. Yunusobod Business City таркибидаги 16 та ер участкасини E-auksion электрон аукцион платформаси орқали сотиб олиш мумкин.
Yunusobod Business City инвесторларга қулайлик яратиш мақсадида ер участкаларини тенг улушларда 12 ойга бўлиб-бўлиб тўлашни таклиф этади.
Yunusobod Business City аллақачон барча керакли инфратузилмага эга, хусусан:
- газ таъминоти;
- электр таъминоти;
- дренаж тизими;
- йўл қопламаси;
- сув таъминоти;
- яшил зона;
- электр транспорт воситаларини зарядлаш станциялари.
Лойиҳанинг ўзига хос хусусиятларидан бири бу Yunusobod Business City ва унинг объектларига сайтдаги виртуал саёҳат орқали онлайн ташриф буюриш имкониятдир. Ушбу инновацион ёндашув манфаатдор томонларга лойиҳа билан батафсилроқ танишиш имкониятини беради.
Yunusobod Business City нафақат инвестиция имкониятини, балки Тошкентни ривожлантиришда янги иш ўринлари яратиш, ҳаёт сифатини яхшилаш ва инвестицияларни жалб этишга кўмаклашишни ваъда бермоқда.
Лойиҳа ва инвестиция имкониятлари ҳақида батафсил маълумот олиш учун (+998) 95−501−70−70 телефон рақамига мурожаат қилиш мумкин.

Yunusobod Business City — это инвестиционный проект, расположенный в Юнусабадском районе Ташкента. Проект представляет собой современный комплекс, разработанный с учётом всех потребностей бизнеса. Основной целью проекта является создание благоприятной среды для развития бизнеса и стимулирования предпринимательской деятельности.
yubc, реклама
На мероприятии выступил заместитель хокима Ташкента — Шароф Рахманов, который подчеркнул значимость данного проекта для экономического развития города и региона в целом. Проект Yunusobod Business City, организованный в соответствии с постановлением главы государства «О мерах по созданию современных деловых центров Business City на территориях республики» (от 2019 года №3895), представляет собой новое направление развития бизнес-инфраструктуры города и обещает стать одним из ключевых элементов экономического роста региона.
На территории Yunusobod Business City расположился жилой комплекс High Town и торговый центр с площадью 65 тысяч кв м, который обещает стать вторым по величине сити-моллом в Ташкенте. Опыт работы Tashkent City Mall показывает, что наличие крупного торгового центра обеспечивает значительный поток посетителей и повышает узнаваемость места.
В ходе мероприятия дирекцией Yunusobod Business City было представлено 16 лотов — площадей для дальнейшей застройки под офисные здания, жилые комплексы или коммерческие объекты:
• лоты с 1 по 4 — по 0,2313 га;
• лоты с 5 по 8 — по 0,2300 га;
• лот 9 — 0,1712 га;
• лоты с 10 по 11 — по 0,1600 га;
• лоты с 12 по 13 — по 0,1712 га;
• лоты с 14 по 15 — по 0,1600 га;
• лот 16 — 0,1712 га.
Один из основных аспектов проекта заключается в создании удобной инфраструктуры для развития бизнеса и предпринимательства. Yunusobod Business City предлагает широкий спектр возможностей для инвестирования как со стороны местных, так и иностранных инвесторов, стимулируя экономический рост и способствуя созданию новых рабочих мест. 16 земельных участков в рамках Yunusobod Business City уже доступны для приобретения через электронную платформу аукционов E-auksion.
Для удобства инвесторов, Yunusobod Business City предлагает рассрочку по оплате за земельные участки в равных долях на 12 месяцев.
В Yunusobod Business City уже есть вся необходимая инфраструктура, а именно:
• газоснабжение;
• электроснабжение;
• система стоков;
• автодорожное покрытие;
• водоснабжение;
• зелёная зона;
• зарядные станции для электромобилей.
Одной из уникальных особенностей проекта является возможность онлайн-посещения Yunusobod Business City и его объектов через виртуальный тур на сайте. Этот инновационный подход даёт возможность заинтересованным лицам ознакомиться с проектом более детально.
Yunusobod Business City представляет собой не только инвестиционную возможность, но и шаг вперёд в развитии Ташкента, обещая способствовать созданию новых рабочих мест, улучшению качества жизни и привлечению инвестиций.
Для получения подробной информации о проекте и возможностях инвестирования можно обратиться по номеру: (+998) 95−501−70−70.