Бахрам Маматмуратович Мансуров Ўзбекистон Энергетика вазирлиги ҳузуридаги Атом энергетикасини ривожлантириш агентлиги («Ўзатом») директори этиб тайинланди, деб хабар бермоқда ЎзА.
Бу лавозимга тайинлангунга қадар 2018 йилдан буён «Ўзатом» раҳбарининг ўринбосари, кейин эса биринчи ўринбосари лавозимларида ишлаб келган.
Бахрам Мансуров Украинанинг Ивано-Франковск нефть ва газ институтини нефть ва газ конларини ўзлаштириш технологияси ва комплекс механизацияси мутахассислиги бўйича тамомлаган.
1992−1998 йилларда «Шўртангаз» газ конини бошқариш бошқармаси оператори, муҳандиси, бошлиғи, 1998−2001 йилларда бош мутахассис, қурилиш ишларини мониторинг қилиш, ишга тайёрлаш ва ишга тушириш гуруҳи раҳбари лавозимларида ишлаган.
2017 йилда «Ўзбекнефтгаз» АЖ ишлаб чиқаришни мувофиқлаштириш ва ягона техник сиёсатни юритиш бош бошқармаси бошлиғининг ўринбосари, 2017−2018 йилларда «Ўзтрансгаз» бошқаруви раисининг биринчи ўринбосари — бош муҳандиси бўлган.
Илхом Анварович Ниматуллаев Энергетика вазирлиги ҳузуридаги Электр энергияси, нефть маҳсулотлари ва газдан фойдаланишни назорат қилиш инспекцияси бошлиғи этиб тайинланди.
У аввал Энергетика вазирлигининг Методика ва лицензиялаш бошқармаси бошлиғи, унгача эса Энергетика вазирлигининг Электр тармоқларини ривожлантириш бошқармаси бошлиғи, Вазирлар Маҳкамасида бош мутахассис лавозимларида ишлаб келган.

Бахрам Маматмуратович Мансуров назначен генеральным директором Агентства по развитию атомной энергетики при Министерстве энергетики Узбекистана («Узатом»), сообщает УзА.
До назначения с 2018 года он работал заместителем, а затем первым заместителем главы «Узатома».
Бахрам Мансуров окончил Ивано-Франковский институт нефти и газа в Украине по специальности «технология и комплексная механизация разработки нефтяных и газовых месторождений».
В 1992—1998 годах работал оператором, инженером, начальником отдела управления газовых месторождений «Шуртангаз», в 1998—2001 годах — главным специалистом, руководителем группы по контролю деятельности строительства на площадке, подготовке к работе и пуску «Управление строительства Шуртанского газо-химического комплекса».
В 2001—2010 годах занимал должность главного технолога УДП «Шуртанский газо-химический комплекс» при «Узнефтегаздобыче», в 2010 — 2013 годах — и. о. главного инженера Шуртанского ГКХ, а в 2013—2014 годах — врио директора Шуртанского ГКХ.
До 2017 года был и. о. главного инженера Шуртанского ГКХ, в 2017 году — заместителем начальника главного управления по координации производства и ведение единой технической политики «Узбекнефтегаза», а 2017−2018 годах — первым заместителем председателя правления — главным инженером «Узтрансгаза».
Начальником Инспекции по контролю за использованием электроэнергии, нефтепродуктов и газа при Министерстве энергетики назначен Илхом Анварович Ниматуллаев.
Ранее он работал начальником управления методологии и лицензирования Министерства энергетики, а до этого — начальником управления по развитию электросетей Минэнерго, главным специалистом в Кабинете министров.