4-oktabr kuni O‘zbekiston terma jamoasi Xitoyda bo‘lib o‘tayotgan Osiyo o‘yinlarida bir nechta yo‘nalishlar bo‘yicha yana 3 ta medal — 2 ta oltin va 1 bronzani qo‘lga kiritib, medallar jadvalida beshinchi o‘rinni egallab turibdi.
Yunon-rum kurashi bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi a’zosi Jalgasbay Berdimuratov (-87 kg) O‘zbekiston delegatsiyasiga 15-oltin medalni olib berdi. Polvon final bahsida eronlik Nosir Alizodani mag‘lub etib, Osiyo o‘yinlari chempioniga aylandi.
17 yoshli sportchi Sharifa Davronova ham oltin medalni qo‘lga kiritdi. Uch hatlab sakrash dasturida o‘zbekistonlik 17 yoshli sportchi qayd etgan 14,09 m natijani hech bir ishtirokchi yangilay olmadi va Davronova Osiyo o‘yinlari chempioniga aylandi.
осиё o‘yinlari, oltin medal
Bronza medalni esa 80 kilogrammgacha bo‘lgan vazn toifasidagi o‘zbekistonlik bokschi To‘rabek Habibullayev qo‘lga kiritdi. Xitoylik Tanglatixan Tuxtarbekka qarshi kechgan jang ring mezbonlari vakili foydasiga hal bo‘ldi.

Сборная Узбекистана 4 октября завоевала ещё 3 медали — 2 золотые и 1 бронзовую — в нескольких дисциплинах на Азиатских играх в Китае и занимает пятое место в медальном зачёте.
Член сборной Узбекистана по греко-римской борьбе Жалгасбай Бердимуратов (-87 кг) принёс делегации Узбекистана 15-ю золотую медаль. Борец стал чемпионом Азиады, победив в финальном поединке иранца Носира Ализаде (7:4). «Бронзу» завоевал Масато Суми из Японии.
Золотую медаль завоевала и 17-летняя легкоатлетка Шарифа Давронова. В программе тройного прыжка ни одна из соперниц не смогла обновить результат 14,09 м, который был зафиксирован узбекистанкой, и Давронова стала чемпионкой Азиады. Второе место заняла Зенг Руи из Китая (13,92 м), третье — Марико Моримото из Японии (13,78 м).
Бронзовую медаль завоевал узбекистанский боксёр Турабек Хабибуллаев, выступающий в весовой категории до 80 кг. Бой против этнического казаха из Китая Тохтарбека Танатхана завершился в пользу представителя хозяев ринга.
Всего у сборной Узбекистана 54 медали (16 золотых, 16 серебряных и 22 бронзовые), и она занимает пятое место в медальном зачёте.