30 апрель куни Хитойнинг Анхой провинциясидаги Уху шаҳрида 2024 Chery International Business Conference анжумани бўлиб ўтди. Конференцияда Chery учун глобал барқарорликни тарғиб қилишда яна бир муҳим босқич бўлмиш Public Welfare & ESG Practices («Жамоатчилик фаровонлиги ва ESG амалиётлари») тақдимотининг гувоҳи бўлган бутун дунё бўйлаб ҳамкорлар тўпландилар. 2024 Chery International Business Conference анжуманида, шунингдек, Chery автомобиль брендининг Ўзбекистондаги расмий дистрибюторлари бўлган ADM Global компаниялар гуруҳининг расмий вакиллари ҳам иштирок этдилар.
Конференцияда Chery International компаниясининг ижрочи вице-президенти Чжан Шеншан Public Welfare & ESG Practices («Жамоат фаровонлиги ва ESG амалиётлари»)ни тақдим этиб, Chery International ESG амалиётлари 2023 йилда оммалашганини қайд этди. Shanghai Auto Show`да Chery ушбу соҳадаги глобал лойиҳаларни қўллаб-қувватлаш мақсадида International Public Welfare Fund (Халқаро фаровонлик ижтимоий жамғармаси)ни яратишига бел боғлади. Шунингдек, компания UNICEF (БМТ ҳузуридаги Халқаро фавқулодда болаларга ёрдам жамғармаси)га бутун дунё бўйлаб таълим лойиҳаларини қўллаб-қувватлаш учун 6 млн АҚШ доллари миқдоридаги маблағларни хайрия қилди. Бундан ташқари, IUCN (Табиат ва табиий ресурсларни муҳофаза қилиш халқаро иттифоқи) билан атроф-муҳитни бутун дунё миқёсида ҳимоя қилишда ёрдам берадиган ўрмонлар, сув-ботқоқли ҳудудлар ва океанларни сақлаш ва тиклаш бўйича инновацион ёндашувларни биргаликда ўрганиш бўйича ўзаро келишув меморандуми имзоланди.
chery, реклама
2024 йил ва ундан кейинги йилларда Chery глобал болалар таълими ва атроф-муҳитни муҳофаза қилиш соҳасидаги тараққиётни қўллаб-қувватлаб, ЮНИСЕФ ва IUCN билан ҳамкорликни мустаҳкамлашда давом этади. Компания болаларнинг сифатли таълим ресурсларига имкониятларини оширишни кенгайтириш бўйича кўплаб чора-тадбирларни амалга оширмоқда, шунингдек, тенгликни таъминлаш ва таълим сифатини оширишга кўмаклашмоқда. Chery бутун дунё бўйлаб биологик хилма-хиллик, сув ва денгиз ресурсларини муҳофаза қилишга алоҳида эътибор қаратмоқда. Келажакда, ривожланаётган бозорларда фаолиятини кенгайтириб бориш билан бир қаторда, компания талабларга риоя қилиш, такомиллашув ва барқарор ривожланишни бирлаштиришга интилиб, ESG амалиётларини корпоратив маданиятининг асосий элементлари сифатида жорий этиб боради. Компания таълим ва атроф-муҳитни муҳофаза қилишни бирлаштирган барқарор экотизимни яратишга интилмоқда, шунингдек, имкониятлари чекланган инсонлар ва кексаларга янада ғамҳўр ва эътиборли парвариш ва хизматларни таъминлаш учун инновацион технологияларни фаол ўрганиб, ўзига уйғун ва ўзаро манфаатли келажакни кўзламоқда.
Конференцияда Skytower Investments бошқарув кенгаши раиси жаноб Нил Буш, UNICEF`нинг Хитойдаги вакили ўринбосари Аманда Биссекс ва Nature-based Solutions (NbS) нинг раҳбари Чарлз Карангва сўзга чиқиб, Chery билан ҳамкорликлари ҳақида гапириб бердилар. Бундан ташқари, Chery компаниянинг глобал экологик ташаббусларини амалга оширишда муҳим қадам бўлган Water Resources and Marine Conservation — Cherish the Nature («Сув ресурслари ва денгиз муҳитини муҳофаза қилиш — табиатни асранг») лойиҳаси ишга туширилганини эълон қилди.
2024 Chery International Business Conference — бу технологиялар ва бизнеснинг учрашуви, шунингдек, хайрия руҳининг алмашинувидир. Ушбу конференцияда Chery глобал корпорация сифатидаги масъулияти ва мажбуриятларини, шунингдек, келажакда жамиятни барқарор ривожлантириш тамойилларини чуқур тушуниши ва ушбу тамойилларга содиқлигини намойиш этди. Ҳозирги глобаллашган дунёда компания автомобилсозлик соҳасида филантропия тенденциясида етакчи бўлиб, аниқ амалий ҳаракатларни амалга оширмоқда ва бутун инсоният учун умумий фаровон келажакни яратишга ўз ҳиссасини қўшиб келмоқда.
Ўзбекистонда хусусий инвестициялар ҳисобига қурилган илк автомобиль заводи бўлган ADM Jizzakh заводида ишлаб чиқарилиб, ADM Global компаниялари гуруҳи томонидан Ўзбекистонда тақдим этилаётган Chery автомобилларининг характеристикалари, мавжуд комплектациялари ва нархлари билан қуйидаги ҳавола орқали танишиш мумкин.

30 апреля в китайском городе Уху провинции Аньхой состоялась грандиозная 2024 Chery International Business Conference. Конференция собрала партнёров со всего мира, которые стали свидетелями ещё одной важной вехи для Chery в продвижении глобальной устойчивости — презентации Public Welfare & ESG Practices («Общественное благосостояние и ESG-практики»). На 2024 Chery International Business Conference также приняли участие официальные представители группы компаний ADM Global — официального дистрибьютора автомобильного бренда Chery в Узбекистане.
На конференции исполнительный вице-президент компании Chery International Чжан Шэншань представил Public Welfare & ESG Practices и отметил укрепление ESG-практик Chery International в 2023 году. На Shanghai Auto Show Chery начала создание International Public Welfare Fund (Международного фонда общественного благосостояния) для поддержки глобальных проектов в этой сфере. Компания также пожертвовала 6 млн долларов США UNICEF (Международному чрезвычайному фонду помощи детям при ООН) для поддержки образовательных проектов по всему миру. Кроме того, был подписан меморандум о взаимопонимании с IUCN (Международным союзом охраны природы и природных ресурсов) о совместном изучении инновационных подходов к сохранению и восстановлению лесов, водно-болотных угодий и океанов, что способствует защите окружающей среды в масштабах всего мира.
В 2024 году и в последующие годы Chery продолжит укреплять сотрудничество с UNICEF и IUCN, способствуя прогрессу в области глобального детского образования и сохранения окружающей среды. Компания реализует множество мер по расширению доступа детей к качественным образовательным ресурсам, а также содействует обеспечению равенства и повышению качества образования.
Chery уделяет особое внимание биоразнообразию и охране водных и морских ресурсов во всем мире. В будущем, по мере расширения деятельности на развивающихся рынках, компания будет внедрять ESG-практики в качестве основных элементов своей корпоративной культуры, стремясь объединить соблюдение требований, совершенствование и цели устойчивого развития. Компания стремится создать устойчивую экосистему, объединяющую образование и охрану окружающей среды, а также активно изучает инновационные технологии для обеспечения более заботливого и внимательного ухода и услуг для людей с ограниченными возможностями и пожилых людей, представляя себе гармоничное и взаимовыгодное будущее.
На конференции выступили председатель совета директоров Skytower Investments Нил Буш, заместитель представителя UNICEF в Китае Аманда Биссекс и глава Nature-based Solutions (NbS) Чарльз Карангва, которые рассказали о сотрудничестве с Chery. Кроме того, Chery объявила о запуске проекта Water Resources and Marine Conservation — Cherish the Nature («Водные ресурсы и сохранение морской среды — берегите природу»), что стало важным шагом в реализации глобальных экологических инициатив компании.
2024 Chery International Business Conference — это встреча технологий и бизнеса, а также передача филантропического духа. На этой конференции Chery продемонстрировала свою ответственность и приверженность в качестве глобальной корпорации, а также глубокое понимание и твёрдую приверженность принципам устойчивого развития общества в будущем. В современном глобализированном мире компания возглавляет тенденцию филантропии в автомобильной отрасли, предпринимая конкретные практические действия и внося свой вклад в создание общего процветающего будущего для всего человечества.
C характеристиками, доступными комплектациями и ценами автомобилей Chery в Узбекистане, представляемыми группой компаний ADM Global, производство которых осуществляется на заводе ADM Jizzakh — в одном из первых автомобильных заводов в Узбекистане, построенном за счёт частных инвестиций, можно ознакомится по ссылке.