Душанба кечаси Uzbekistan Airways’нинг Париждан тўғридан-тўғри рейси билан етиб келган Ўзбекистон олимпия терма жамоаси Тошкент аэропортида тантанали равишда кутиб олинди.
олимпиада-2024
Трапда уларни Олий Мажлис Сенати раиси Танзила Нарбаева, бош вазир Абдулла Арипов, Спорт вазирлиги раҳбарияти, пойтахт ҳокими ва бошқа мутасаддилар кутиб олди.
Аэропортнинг маҳаллий терминалида спортчиларни қариндошлари қарши олди. Кўплаб журналистлар, жумладан, «Газета.uz» мухбирлари терминал биносига кира олмади.
Расмий маросимдан сўнг спорт делегацияси икки қаватли автобусларда Миллий олимпия қўмитасига олиб борилди.
Мухлислар делегация маршрути бўйлаб Ўзбекистон байроқлари ва 2024 йилги Олимпиада совриндорларининг юзлари туширилган плакатларни кўтариб турди.

Вечером в понедельник в аэропорту Ташкента торжественно встретили олимпийскую сборную Узбекистана, прилетевшую самолётом Uzbekistan Airways прямым рейсом из Парижа.
Прямо у трапа спортсменов приветствовали председатель Сената Танзила Нарбаева, премьер-министр Абдулла Арипов, руководство Министерства спорта, хоким столицы и другие официальные лица.
В терминале местных линий аэропорта спортсменов ждали их родные. Многие журналисты, включая корреспондентов «Газеты.uz», в здание терминала попасть не смогли.
После официальной церемонии спортивную делегацию на двухэтажных автобусах повезли в Национальный олимпийский комитет.
По маршруту следования делегации стояли болельщики с флагами Узбекистана и постерами с лицами призёров Олимпиады-2024.