18 май куни Ўзбекистон мудофаа вазири генерал лейтенант Баҳодир Қурбонов расмий ташриф билан келган Қозоғистон мудофаа вазири генерал-полковник Руслан Жақсилиқов бошчилигидаги делегацияни қабул қилди. Бу ҳақда «Газета.uz»га Мудофаа вазирлиги хабар қилди.
Мудофаа вазирлиги Марказий аппаратида ўтказилган икки томонлама ҳамкорлик учрашувида генерал-лейтенант Баҳодир Қурбонов қозоғистонлик ҳамкасбини Ўзбекистонга уюштирган ташрифи билан қутлаб, мустақиллик йилларида икки давлат ўртасида ўрнатилган дўстона ҳарбий муносабатларнинг фақат ижобий томонга силжиб бораётганини таъкидлади.
Шунингдек, Ўзбекистон мудофаа вазири икки томонлама ҳамкорликдаги эришилаётган ютуқларга тўхталар экан, ўзаро яқин дўстона муносабатлар ўзбек-қозоқ алоқаларини янги стратегик шерикчилик босқичига кўтариб, иттифоқчилик муносабатлари мустаҳкамлаётганини қайд этди.
Қайд этилишича, Икки давлат мудофаа вазирлари ҳарбий соҳада эришилган ютуқлар ва келгусида амалга оширилиши режалаштирилаётган масалалар борасида ҳам ҳамкорликни давом эттиришнинг истиқболли таклифлари билан чиқди.

Министр обороны Узбекистана Баходир Курбанов 18 мая принял прибывшую в страну с официальным визитом делегацию во главе с министром обороны Казахстана Русланом Джаксиликовым, сообщили «Газете.uz» в пресс-службе ведомства.
На совещании в Центральном аппарате Минобороны Баходир Курбанов приветствовал своего казахстанского коллегу и отметил, что дружественные отношения в военной сфере, установившиеся между двумя странами за годы независимости, с каждым годом развиваются и укрепляются.
Министр обороны Узбекистана, отмечая успехи в двустороннем сотрудничестве, также подчеркнул, что тесные дружеские отношения вывели узбекско-казахское сотрудничество на новый этап стратегического партнёрства и укрепили союзнические отношения.
Министры обороны двух стран высказали предложения по развитию и укреплению взаимного сотрудничества в военной сфере и обсудили намеченные на перспективу планы.