Ўзгидромет Ўзбекистон ҳудуди бўйича 13−17 февралга об-ҳаво прогнозини маълум қилди. Унга кўра, хафта давомида беқарор об-ҳаво бўлади, вақти-вақти билан ёмғир ёғади.
Пойтахтда душанба кундузи ёғингарчилик кутилмайди, 14, 15 ва 17 февралда қисман, 16 февралда ёмғир ёғади. Ҳаво ҳарорати кечалари 0…+3 даража илиқ, кундуз кунлари +7…+10 даража илиқ атрофида бўлади.
Тоғолди ва тоғли ҳудудларда ёғингарчилик, 16−17 февралда баъзи жойларда кучли ёмғир ва қор кўринишидаги ёғингарчилик бўлади.
14−16 февралда республиканинг айрим ҳудудларида шамол тезлиги 15−20 м/с гача кучайиши кутилмоқда. Баъзи жойларга туман тушиши мумкин.
Ушбу ҳафтанинг ҳарорат фони февраль ойининг ўртаси учун бўлган иқлимий меъёрга яқин бўлади, дейилади хабарда. Кечалари ҳаво ҳарорати 0…+5 илиқ, кундуз кунлари асосан +6…+11 даража илиқ атрофида бўлади.
Республика шимолида ҳафтанинг биринчи ярмида кечалари −5…−10 даража совуқ, кундуз кунлари 0…+5 даража илиқ, иккинчи ярмида эса кечалари −2…−7 даража совуқ, кундуз кнулари +2…+7 илиқ бўлади.

На этой неделе по Узбекистану ожидается неустойчивый характер погоды: временами пройдут осадки, преимущественно в виде дождя, сообщил Узгидромет.
16−17 февраля по предгорным и горным районам местами пройдут сильные осадки в виде дождя и снега.
14−16 февраля в отдельных районах республики ожидается усиление ветра до 15−20 м/с. Местами возможен туман.
Температурный фон этой недели будет близок к климатической норме для середины февраля. В ночные часы температура воздуха будет в пределах 0…+5 градусов, днём преобладающая температура — +6…+11.
По северу Узбекистана в первой половине недели ночью −5…−10 градусов, днём — 0…+5, во второй половине ночью −2…−7 градусов, днём — +2…+7.
В понедельник в Ташкенте днём без осадков, 14−15 и 17 февраля временами небольшой дождь, 16 февраля дождь. Температура воздуха в пределах ночью 0…+3 градусов, днём — +7…+10.