Бош прокурорнинг буйруғи билан Ўзбекистон ҳарбий прокурорининг янги ўринбосарлари тайинланди, деб хабар қилди прокуратура матбуот хизмати.
тайинловлар, ҳарбий прократура
Бош прокурорнинг буйруғига асосан адлия полковниги Отабек Акбарович Холбоев Ўзбекистон ҳарбий прокурорининг биринчи ўринбосари лавозимига тайинланди. Отабек Холбоев тайинловга қадар Тошкент ҳарбий прокурори лавозимида ишлаган, аввалроқ эса Чирчиқ ҳарбий прокурори, Ўзбекистон Ҳарбий прокуратураси ташкилий-назорат ва таҳлилий бошқармаси бошлиғи лавозимларида ишлаб келган.
2020 йил март ойидан буён ҳарбий прокурорнинг биринчи ўринбосари лавозимида ишлаб келаётган адлия полковниги Баҳодир Каримбердиевич Худойбердиев эгаллаб турган лавозимидан озод этилди.
Бош прокурорнинг буйруғига асосан адлия подполковниги Қахрамон Анварович Исроилов Ўзбекистон ҳарбий прокурорининг ўринбосари лавозимига тайинланди. Қахрамон Исроилов тайинловга қадар Навоий ҳарбий прокурори лавозимида ишлаган.
Адлия майори Сарвар Саттарович Мухитдинов ҳарбий прокурор ўринбосари лавозимини тарк этди.
Бундан ташқари, Ўзбекистон президентининг тегишли фармони билан Тошкент шаҳар прокурори Улуғбек Бердиқобилович Қосимовга 3-даражали Давлат адлия маслаҳатчиси махсус унвони берилди.

Приказом генерального прокурора Узбекистана назначены новые заместители военного прокурора страны, сообщила пресс-служба ведомства.
В частности, полковник юстиции Отабек Акбарович Холбоев назначен первым заместителем военного прокурора. До этого он работал военным прокурором Ташкента, а ранее — военным прокурором Чирчика, начальником организационно-контрольного и аналитического отдела Военной прокуратуры Узбекистана.
Полковник юстиции Баходир Каримбердиевич Худойбердиев, с марта 2020 года работавший первым заместителем военного прокурора, освобождён от должности.
Подполковник юстиции Кахрамон Анварович Исроилов назначен заместителем военного прокурора. До назначения он занимал пост военного прокурора Навои.
Майор юстиции Сарвар Саттарович Мухитдинов покинул должность заместителя военного прокурора.
Кроме того, указом президента прокурору Ташкента Улугбеку Бердикобиловичу Косимову присвоено звание государственного советника юстиции, что приравнивается к генерал-майору.