Asialuxe Travel миллий туроператори янги йилни одатий нишонлаш ўрнига байрам кайфияти учун оммабоп ҳисобланган давлатлар ҳақида маълумот берди.
Ўзгача муҳит ва яқинларингиз билан нишонлашни хоҳлайдиган байрамлардан бири бўлган Янги йилга озгина қолди. Оливье, холодец, мандарин ва байрам дастурхони, албатта, яхши. Лекин байрамни одатий тарзда нишонлаш ўрнига бошқа давлатларга учиб кетиш ҳам мумкин.
Бугун Asialuxe Travel миллий туроператори «Қаерга жўнаб кетиш мумкин?», «Бу қанча бўлади?» ва «У ерларда нималар билан шуғулланиш мумкин?» деган саволларга жавоб беради.
Мальдив ороллари
Янги йилни эртаклардагидек оролларда кутиб олиш ўзгача ёқимли бўлади. Байрам таътилини Мальдивда ўтказиш — бу сокинликни яхши кўрадиган, лекин байрам гала-кечки овқатидан баҳраманд бўлишни хоҳлайдиганлар учун ажойиб вариант. Мальдивда Янги йил кечаси очиқ юлдузли осмон остидаги рақслар, қизиқарли интерактив машғулотлар, мазали егуликлар ва байрам мушакбозлиги билан эсда қолади.
1 январь куни тропик коктейль билан қумли пляжда ётиш ёки ҳайратланарли маржон қоялар сари шўнғиш — танлов сизники.
30 декабрдан 6 январгача комплекс туристик тўплам нархи икки кишилик хонада яшаш шарти билан бир нафар вояга етган киши учун 23 млн сўмдан бошланади.
БАА
Айнан Амирликларда Янги йил ўзгача нишонланади. Турли егуликлар, ажойиб шоу ва юлдузларнинг чиқишларини тақдим этадиган ресторанлардаги зиёфатларга жойлар олдиндан банд қилинади, Даунтаунда Бурж Халифа биносидаги мушакбозлик эса алоҳида эътиборга лойиқ.
Янги йил таътилида Дубайга бутун дунёдан минглаб саёҳатчилар ташриф буюришади, қишда бу ерда об-ҳаво илиқ ва қулай бўлади. Унутилмас байрам кечасидан кейин All Inclusive тизимидаги курортларда ёки фаол экскурсион дастурга эга шаҳар меҳмонхоналарида дам олиш мумкин.
30 декабрдан 4 январгача комплекс туристик тўплам нархи икки кишилик хонада яшаш шарти билан бир нафар вояга етган киши учун 18 млн сўмдан бошланади.
Миср
Таниқли Шарм-эль-Шейх курорти экзотик ва ранг-баранг. Курорт Янги йилни кутиб олиш учун ажойиб вариантлардан бири ҳисобланади. Қизил денгиз қирғоғидаги деярли барча меҳмонхоналар гала-кечки овқат, юлдузли меҳмонлар ва барча ёшдагилар учун кўнгилочар машғулотларни ўз ичига оладиган байрам дастурларини тайёрлашади. Барча жойда байрам муҳити ҳукм суради, ноодатий безаклар сифатида эса туяларни учратиш мумкин.
Об-ҳаво илиқ ва майин, сайёҳларни ҳайратланарли дайвинг ва маҳаллий гўзалликлар бўйлаб денгиз круизига чорлаб туради.
31 декабрдан 7 январгача туристик тўплам нархи икки кишилик хонада яшаш шарти билан бир нафар вояга етган киши учун 12,3 млн сўмдан бошланади.
Туркия
Туркия — бу фақат ёз ва жазирама дегани эмас. Анталия курортлари сизга Янги йилни «туркча» нишонлашни таклиф қилади. Ёзги мавсумдан фарқли равишда, қишда бу ер сокин, ҳашаматли меҳмонхоналар нархлари эса анча ҳамёнбоп.
Байрамда Анталия курортлари меҳмонларни Янги йил безаклари, маҳаллий ва хорижий таниқли кишиларнинг чиқишлари, ажойиб гала-кечки овқат ҳамда юқори тоифали сервис билан хурсанд қилишади. Иситиш тизимига эга бассейнлар эса денгиз ўрнини босади.
30 декабрдан 6 январгача комплекс туристик тўплам нархи икки кишилик хонада яшаш шарти билан бир нафар вояга етган киши учун 12,8 млн сўмдан бошланади.
Европа
Қишки Европа муҳити — қорли Швейцария, эртаклардагидек Лапландия, қадимий Прага ва романтик Париждаги байрам кайфиятини албатта ҳис қилиб кўришингиз керак.
Энг қулайи — виза олиб, Янги йил таътили вақтида бир нечта Европа давлатларига ташриф буюришингиз мумкин.
Туристик тўплам нархи талаблардан келиб чиққан ҳолда индивидуал ҳисобланади.
Янги йилни нишонлаш учун локация танлаганингизда энг муҳимини унутмаслик керак — қаерга борсангиз ҳам, яқинларингизни олиб бориш ва ҳар бир лаҳзадан завқланиш мумкин.
Йўналишлар, нархлар ва парвоз шартлари ҳақидаги батафсил маълумотни (+998) 71−211−22−22 ва (+998) 71 201−77−77 рақамлари орқали олишингиз мумкин.
Туристик тўпламларни банд қилишда максимал қулайлик учун Google Play ва AppStore орқали Asialuxe Travel мобиль иловасини юклаб олсангиз бўлади.
Туристик тўпламларни Asialuxe Travel компаниясининг сотув офисларида ва Ўзбекистоннинг барча сайёҳлик агентликларида топишингиз мумкин.

Не за горами один из долгожданных праздников — Новый год, который всегда хочется отмечать в особенной атмосфере с родными и близкими. Салат «Оливье», холодец, мандарины и праздничное застолье — это весело, но можно поменять привычные устои.
Национальный оператор Asialuxe Travel ответил на вопросы, куда отправиться, сколько это стоит и чем заняться на курортах.
Мальдивы
Встреча Нового года на сказочных островах имеет особый шарм. Провести новогодние каникулы на Мальдивах — это подходящий вариант для тех, кто ценит спокойствие и уединение, но все же не прочь насладиться ярким гала-ужином под бой курантов. Новогодняя ночь на Мальдивах запомнится всем гостям весёлыми танцами под открытым звёздным небом, интересными интерактивами, дегустацией традиционных халяльных блюд от шеф-поваров и праздничными салютами.
А что делать утром 1 января — нежиться на песчаном пляже c тропическим коктейлем в руках или нырять к потрясающим коралловым рифам в поисках приключений и новых эмоций — полностью ваш выбор.
Стоимость комплексных турпакетов на новогодние даты с гала-ужином (с 30 декабря по 6 января) стартует от 23 млн сумов на одного взрослого при двухместном размещении.
ОАЭ
В Эмиратах Новый год отмечается с особым размахом. Брони на шумные вечеринки в ресторанах с богатыми столами, фееричными шоу и выступлением звёзд мирового уровня ставятся заблаговременно, а красочный фейерверк в даунтауне с небоскрёба Бурдж Халифа заслуживает отдельного восторга.
На новогодних каникулах в Дубае собираются сотни и тысячи путешественников со всего мира, так как зимой здесь тепло и комфортно. После бурной новогодней ночи отлично отдыхается как на курортах с системой all inclusive, так и в городских отелях с активной экскурсионной программой.
Стоимость комплексных турпакетов на новогодние даты (с 30 декабря по 4 января) стартует от 18 млн сумов на одного взрослого при двухместном размещении.
Египет
Знаменитый египетский курорт Шарм-эль-Шейх — это ещё один вариант для встречи Нового года, более экзотичный и колоритный. Практически все отели на берегу Красного моря с особой тщательностью готовят эксклюзивные новогодние программы с гала-ужином, звёздными гостями и развлечениями для гостей всех возрастов. Праздничная атмосфера царит везде — и в городе, и на резортах, а необычными украшениями служат гордые верблюды вместо северных оленей.
Погода также благосклонна к туристам — тепла и ласкова, заманивает отдыхающих шагнуть в Новый год с новыми увлечениями — захватывающим дайвингом или морскими круизами по местным красотам.
Стоимость комплексных турпакетов на новогодние даты (с 31 декабря по 7 января) стартует от 12,3 млн сумов на одного взрослого при двухместном размещении.
Турция
Турция — это не только лето и жара. Отпраздновать Новый Год с турецким размахом предлагают и курорты Антальи. В отличие от «высокого летнего сезона» зимой здесь спокойнее, а турпакеты в топовые отели обходятся намного выгоднее.
На праздник резорты Антальи радуют гостей красочным новогодним оформлением, устраивают зажигательные представления с участием местных и зарубежных знаменитостей, накрывают шикарный гала-ужин и оказывают высококлассный сервис. Заплывы в огромные бассейны с подогревом заменят море, купаться в котором уже прохладно.
Стоимость комплексных турпакетов на новогодние даты (с 30 декабря по 6 января) стартует от 12,8 млн сумов на одного взрослого при двухместном размещении.
Европа
Для зимней европейской атмосферы слова излишни — стоит просто прочувствовать всю прелесть особого настроения в заснеженной Швейцарии, сказочной Лапландии, старинной Праге, романтичном Париже и других новогодне-привлекательных странах.
Города Европы призывно мерцают огоньками, завлекая толпы туристов на рождественские праздники. Удобно и то, что получив визу, вы можете за новогодние каникулы объехать несколько европейских стран, смакуя шарм и традиции каждой из них.
Расчёт турпакетов выполняется индивидуально, исходя из запросов.
Новый Год — это весело, ярко и шумно. Выбирая локацию для празднования, не стоит забывать главное — где бы вы ни были, нужно брать с собой близких и наслаждаться каждым мгновением.
Ознакомиться с детальной информацией по комплексным турпакетам, расценкам и условиям перелёта можно на сайте компании или по телефонам: (+998) 71−211−2222, (+998) 71−201−7777.
Забронировать турпакеты с удобством поможет мобильное приложение Asialuxe Travel, доступное в Google Play и AppStore.