Пайшанба куни Таиланднинг Нонг Буа Лампху провинциясида собиқ полициячининг болалар марказига уюштирган ҳужуми оқибатида 38 киши, жумладан 22 бола ҳалок бўлди, деб хабар берди BBC.
Ҳуқуқ-тартибот идораларига кўра, ҳужумчи 34 ёшли Панья Камраб бўлиб, ўтган йили у гиёҳванд моддалар истеъмол қилгани учун полициядан ҳайдалган.
Таиланд матбуотига кўра, Камраб ов милтиғи, тўппонча ва пичоқ билан қуролланган. Шунингдек, у ўз машинасини ўткинчилар гуруҳига устига бостириб юборгани ҳам маълум қилинган.
Таиланд Марказий Тергов Бюросининг (CIB) хабар беришича, ҳужумдан кейин эркак ўз жонига қасд қилган, шунингдек, хотини ва боласини отиб ўлдирган.
Полиция вакилининг журналистларга айтишича, Камраб бир кун аввал наркотик иши бўйича суд мажлисида қатнашган.

В четверг в провинции Нонг Буа Лампху (Таиланд) 38 человек, в том числе 22 ребёнка, были убиты в результате нападения на детский центр бывшего полицейского, сообщило BBC.
Нападение произошло в провинции Нонгбуалампху. По данным правоохранительных органов, нападавший — 34-летний Панья Камраб, который прошлом году он был уволен из полиции за употребление наркотиков.
По данным СМИ Таиланда, Камраб был вооружён дробовиком, пистолетом и ножом. Сообщается также, что он въехал на своем автомобиле в группу прохожих.
В Центральном следственном бюро Таиланда (CIB) сообщили, что после нападения мужчина покончил с собой, а также застрелил свою жену и ребенка.
Как сообщил журналистам представитель полиции, накануне Камраб присутствовал на судебном слушании по делу о наркотиках.