Ижтимоий тармоқларда 13-сентабрга ўтар кечаси Тошкент шаҳри ва қўшни вилоятлардан кириш-чиқиш ёпилгани ҳақидаги хабарлар ҳақиқатга тўғри келмайди, дея хабар бермоқда ИИВ матбуот котиби Шоҳрух Ғиёсов.
Қайд этилишича, интернетда тарқалган видеода Шанхай ҳамкорлик ташкилоти саммити доирасида 14−17 сентябрь кунлари Самарқандга кириш ёпилганлиги сабабли ҳайдовчиларга айланма йўллар тушунтирилмоқда.
«Газета.uz» Самарқанднинг 16 та кўчаси, жумладан, жамоат транспорти ҳаракати учун ёпилиши ҳақида хабар берганди. Шу кунларда шаҳарга кириш ҳам ёпилади, транзит ташиш учун айланма йўналишлар ташкил этилади (харита).
«Самарқанд» аэропорти 14-сентябрь соат 00:01 дан 17-сентабр 00:01 га қадар тижорат режали ва мунтазам бўлмаган йўловчи ва юк рейсларини қабул қилмайди.

Сообщения в социальных сетях о закрытии въезда и выезда из Ташкента и соседних областей в ночь на 13 сентября не соответствуют действительности, сообщил пресс-секретарь МВД Узбекистана Шохрух Гиясов.
По его словам, на видеозаписи, появившейся в интернете, водителям разъясняют объездные пути из-за закрытия въезда в Самарканд с 14 по 17 сентября в рамках проведения саммита Шанхайской организации сотрудничества.
«Газета.uz» сообщала, что 16 улиц Самарканда будут закрыты для движения автомобилей, включая общественный транспорт. В эти дни также будет закрыт въезд в город, а для транзитного транспорта организованы объездные маршруты (карта).
Аэропорт Самарканда не будет принимать коммерческие регулярные и нерегулярные пассажирские, а также грузовые авиарейсы в период с 00:01 14 сентября по 00:01 17 сентября.