Июль ойида Германиянинг Франкфурт шаҳрида Халқаро STEM олимпиадаси бўлиб ўтди. The British School of Tashkent нинг 13 нафар ўқувчиси ушбу халқаро танловда Ўзбекистон шарафини ҳимоя қилиш учун сараланди. Иштирокчилар «Илмий тадқиқотлар», «Математика» ва «Информатика» йўналишлари бўйича дунё бўйлаб 300 нафар бошқа ўқувчилар билан рақобатлашдилар.
The British School of Tashkent ўқувчиларининг барча тоифадаги медалларни қўлга киритганини мамнуният ва фахр билан эълон қилади. Бу мактабдаги ўқувчилар ва ўқитувчиларнинг юқори малакасини, шунингдек MIT (Массачусетс Технология институти) га тегишли STEM дастурининг юқори сифатини кўрсатади.
The British School of Tashkent нафақат мактаб, балки Ўзбекистон халқи ғурурланишга сабаб бўлган ўз ўқувчиларини чин дилдан табриклайди.
• Робияхон Анварова: математика ва фан бўйича — иккита олтин медаль;
• Лутфуллахон Хусанхўжаев кодлаш бўйича — олтин ва математика бўйича кумуш медаллари;
• Ойбек Аблақулов: кодлашда — олтин, фанда — бронза;
• Зиёдилла Исроилов: математика фанидан — олтин;
• Лариса Льюис: кодлаш ва фан бўйича — иккита кумуш медаль;
• Джелил Эге Пынар: кодлашда — кумуш, фанда — бронза;
• Камолбек Ғуломжонов: математика бўйича — бронза;
• Арслан Астанов: фанда — олтин, математикада — кумуш;
• Фирдавс Исломов: кодлаш бўйича — бронза;
• Сабина Арифджанова: математикадан — олтин, фандан — кумуш;
• Темурбек Асқаров: фанда — бронза;
• Мухаммадали Усмоналиев: математика бўйича — бронза;
• Салтан Нургали: фанда кумуш, кодлашда — бронза.
The British School of Tashkent ўз ўқувчиларини биринчи ўринга қўяди, улар мактаб қилаётган ҳар бир ишнинг асосидир. Ушбу халқаро мусобақада ўқувчиларнинг иштироки ва эришган ютуқлари дарсда ва унинг ташқарисида берилган таълимнинг юқори сифатини, ходимларнинг малакасини, халқаро ҳамжамиятни, яхлит таълимга бўлган эътиборни, университетларга муваффақиятли кириш ва юқори академик натижаларнинг кўрсаткичидир. Британия мактаби халқаро таълим олишни хоҳловчил учун асосий танловга айланди.
Шунингдек, The British School of Tashkent мактабнинг ажралмас қисми бўлган ота-оналар ҳамжамиятига ўз миннатдорчилигини билдиради. Бу натижалар уларнинг ишончисиз амалга ошмас эди ва мактаб уларнинг доимий қўллаб-қувватлашлари учун ташаккур изҳор этади.
The British School of Tashkent боғчадан 13-синфгача бўлган ўқувчиларга замонавий Британия халқаро таълимини таклиф этади. Мактаб 2010 йилда ташкил этилган бўлиб, 600 га яқин ўқувчилардан иборат муассасага айланган. Мактаб 40 дан ортиқ миллат вакилларидан иборат бўлиб, бу таълим олиш ҳамда ишлаш учун чинакам халқаро муҳит яратиб беради.

Международная олимпиада STEM прошла в июле во Франкфурте (Германия). 13 учеников The British School of Tashkent были отобраны представлять Узбекистан на международном конкурсе. Участники соревновались с 300 другими учениками со всего мира в категориях «Наука», «Математика» и «Информатика».
The British School of Tashkent с радостью и гордостью сообщила, что все ее учащиеся получили медали в вышеперечисленных категориях и продемонстрировали высокий уровень как преподавательского состава, так и преподаваемой программы STEM в сотрудничестве со всемирно известным Массачусетским институтом технологий (MIT).
The British School of Tashkent от всей души поздравляет своих учеников, которые вызывают гордость не только у школы, но и у жителей Узбекистана. Учащиеся школы являются образцом для подражания для следующего поколения подающих надежды энтузиастов STEM по всему Узбекистану.
Награды, полученные учащимися The British School of Tashkent:
• Робияхон Анварова: две золотые медали — по математике и науке;
• Лутфуллахон Хусанходжаев: золотая медаль по кодированию и «серебро» по математике;
• Ойбек Аблакулов: «золото» по кодированию, «бронза» по науке;
• Зиёдилла Исраилов: «золото» по математике;
• Лариса Льюис: две серебряные медали — по кодированию и науке;
• Джелил Эге Пынар: «серебро» в кодировании, «бронза» по науке;
• Камолбек Гуломжонов: «бронза» по математике;
• Арслан Астанов: «золото» по науке, «серебро» по математике;
• Фирдавс Исламов: «бронза» по кодированию;
• Сабина Арифджанова: «золото» по математике, «серебро» по естественным наукам;
• Темурбек Аскаров: «бронза» по науке;
• Мухаммадали Усмоналиев: «бронза» по математике;
• Салтан Нургали: «серебро» по науке, «бронза» по кодированию.
Приоритет The British School of Tashkent — ученики, ведь они основа всего, что делает школа. Их результаты и участие в международном конкурсе свидетельствуют о высоком качестве преподавания как в классе, так и за его пределами, высоком профессионализме преподавательского состава, международном школьном сообществе, ориентации школы на целостное образование. Это подтверждается выдающимися академическими результатами учащихся и их зачислением в ведущие мировые университеты. The British School of Tashkent зарекомендовала себя как отличный образец международного школьного образования в Ташкенте.
The British School of Tashkent также благодарит и родителей учащихся, ведь они являются неотъемлемой частью школы. Невозможно достигнуть высоких результатов без их веры, и школа благодарит их за неизменную поддержку.
The British School of Tashkent предлагает современное международное британское образование для учащихся от ясельных групп до старших классов (13 класс). Школа была открыта в 2010 году и к настоящему моменту в ней обучаются около 600 учащихся. Здесь получают образование учащиеся из более 40 стран мира, что делает школу международным сообществом во всех смыслах этого слова — как для учебы, так и для работы.