18 июлдан бошлаб Россиянинг Москва, Қозон ва Санкт-Петербург шаҳарлари билан мунтазам автобус қатнови тикланади, деб хабар қилди Транспорт вазирлиги матбуот хизмати.
Мазкур йўналишлар бўйлаб Uzautotrans service корхонасига қарашли Yutong автобуслари қатнайди.
«Тошкент — Москва» автобус йўналиши душанба ва пайшанба кунлари «Тошкент» автовокзалидан соат 12:00 да жўнайди. Чипта нархи — 1 млн сўмни ташкил қилади.
Қозонга эса автобус сешанба ва жума кунлари Тошкент автовокзалидан соат 11:00 да жўнайди. Чипталар нархи — 800 минг сўм.
Чоршанба ва шанба кунлари автобус Тошкент автовокзалидан соат 16:00 да Тошкент-Санкт-Петербург рейсига жўнайди. Чипталар нархи — 1,25 млн сўм.
Эслатиб ўтамиз, 15 июлдан бошлаб Россия COVID-19 тарқалиши муносабати билан 2020 йилда ўрнатилган чегарадан ўтиш чекловларини олиб ташлади, бироқ Беларус фуқароларидан ташқари барча кириш учун ПCР тести натижаларини тақдим этиш талаби сақланиб қолди.

С 18 июля будет восстановлено регулярное автобусное сообщение с городами России Москвой, Казанью и Санкт-Петербургом, сообщила пресс-служба Министерства транспорта.
По этим маршрутам будут ездить автобусы Yutong, принадлежащие предприятию Uzautotrans service.
Автобус рейсом «Ташкент — Москва» будет отправляться по понедельникам и четвергам с автовокзала «Ташкент» в 12:00. Стоимость билета составит 1 млн сумов.
В Казань автобус будет отправляться по вторникам и пятницам с автовокзала «Ташкент» в 11:00. Стоимость билетов 800 тысяч сумов.
В рейс «Ташкент — Санкт-Петербург» автобус будет уходить по средам и субботам с автовокзала «Ташкент» в 16:00. Стоимость билетов 1,25 млн сумов.
Напомним, с 15 июля Россия сняла ограничения на пересечение границы, введённые в 2020 году в связи с распространением COVID-19, однако требование о предоставлении результатов ПЦР-тестирования сохранилось для всех въезжающих, кроме граждан Беларуси.