15 июнь куни соат 17:55 да Тошкент вилояти Олмалиқ шаҳридаги «Аммафос-Максам» корхонаси ҳудудида ижарада фаолият юритаётган «Махам-Ўзбекистон» қўшма корхонасининг Реахит ишлаб чиқариш цехида технологик жараённинг бузилиши сабаб портлаш содир бўлди.
ФВВ берган маълумотларга кўра, ҳодиса оқибатида цехнинг бино конструкциялари бузилган. Шунингдек, воқеа жойига яқин бўлган юк машинаси ҳайдовчиси тан жароҳати олган. Айни вақтда у шаҳар тиббиёт бирлашмасига олиб борилган. У шифокорлар назоратида экани, аҳволи қониқарлилиги айтилди.
Содир бўлган вазият оқибатида ишчи-ходимларнинг ҳалок бўлиш ҳолатлари қайд этилмади, дейилади хабарда.

15 июня в 17:55 в одном из цехов совместного предприятия Maxam Uzbekistan, арендованных на территории предприятия «Аммофос-Максам» в Алмалыке Ташкентской области, произошёл взрыв, вызванный нарушением технологического процесса.
Как сообщила пресс-служба МЧС Узбекистана, по предварительным данным разрушены конструкции здания цеха. Телесные повреждения получил водитель грузового автомобиля, находившегося поблизости. Сейчас он находится в медучреждении под наблюдением врачей, его состояние удовлетворительное.
Погибших среди сотрудников предприятия в результате взрыва нет, уточняет МЧС.
На месте происшествия находятся глава МЧС, представители областного хокимията, прокуратуры, МВД, Национальной гвардии и других организаций. Ведутся работы по ликвидации последствий чрезвычайного происшествия.