Ўзбекистон аҳолиси халқаро пул ўтказмалари ёрдамида Россия банкларининг «Мир» карталарига, МДҲ банкларининг Visa ва MasterCard карталарига пул ўтказишлари, электрон ҳамён ҳисобларини фоизсиз тўлдиришлари мумкин.
Шунингдек, Ўзбекистондан хорижий давлатларга ҳам пул ўтказмалари мавжуд бўлади. Ўзбекистондаги банк карталарига чет элдан пул ўтказмалари яъни қарама-қарши йўналиши ҳам очилади.
Ўзбек сўмларини кўрсатилган карта/ҳамён валютасига конвертация қилиш тўлов тизимининг курси бўйича амалга оширилади. Қабул қилувчининг ҳисоби ҳар доим унинг валютасида тўлдирилади!
Бундан ташқари, Pay Way хизмати уй-жой коммунал хизматлари (электр энергияси, сув, газ ва ахлат йиғиш), Интернет, уяли алоқа, давлат хизматлари (ЙҲХББ, ФҲДЁ, ИИБ, e-imzo.uz, UzIMEI, UzTest.uz ҳужжатлари ва жарималари ва бошқалар), ўйинлар (World of Tanks, «Танки Онлайн», Galaxy), ижтимоий тармоқлар ва бошқалар учун ҳақ тўлаш имкониятини беради.
Pay Way тўлов тизими орқали сиз нафақат Ўзбекистон хизматлари учун тўловларни амалга оширишингиз, балки МДҲ давлатларининг уяли алоқа компаниялари, кабель телевиденияси ва бошқа хизматларга тўловларни ҳам амалга оширишингиз мумкин.
Кешбекни севувчилар учун эса Pay Way ажойиб функция тайёрлаган — илова орқали ҳар қандай тўловларни амалга оширишда SoliqUz иловасида сканерлашсиз 1% кэшбэк автоматик тарзда ҳисобингизга тушади.
Грузия, Молдова, Украина, Қирғизистон ва бошқа МДҲ давлатларига тўлов картаси, электрон ҳамён ҳисобини тўлдириш ёки банк ўтказмаларини амалга ошириш учун мобил иловада идентификациядан ўтиш керак.
Pay Way халқаро пул ўтказмалари хизмати орқали амалга оширилган барча пул ўтказмалари хакерларнинг ҳужумидан мутлақо ҳимояланган. Улар барча трансчегаравий ўтказма талабларига ва тўлов карталари саноати маълумотлар хавфсизлиги стандартига (Payment Card Industry Data Security Standard) жавоб беради.
Барча шахсий маълумотлар кучли шифрлаш усуллари билан ишончли ҳимояланган. Хизмат тўлиқ хавфсизлик ва махфийликни кафолатлайди.
Хавфсизлик нуқтаи назаридан SMS кодларини ҳеч кимга айтманг. Тўлов ташкилотлари ҳеч қачон қўнғироқ қилмайли ва код сўрамайди.
PayWay мобил иловасини Google Play ва App Store’дан юклаб олишингиз мумкин.
Pay Way тўлов ташкилоти 2021 йил май ойида Ўзбекистон Республикаси Марказий банки томонидан расман рўйхатга олинган.

Жители Узбекистана могут переводить деньги на карты «Мир» российских банков, Visa и MasterCard банков СНГ, пополнять счета электронных кошельков без процентов благодаря выгодным международным денежным переводам Pay Way.
Также станут доступны переводы из Узбекистана в страны дальнего зарубежья. Откроется и обратное направление — переводы из-за границы на карты банков Узбекистана.
Конвертация узбекских сумов в валюту указанной карты или кошелька будет проходить по курсу платежной системы. Счет получателя всегда пополняется в его валюте.
Кроме того, сервис Pay Way предоставляет возможность оплатить услуги ЖКХ (электроэнергию, воду, газ и вывоз мусора), интернет, сотовую связь, государственные услуги (документы и штрафы ГУБДД, ЗАГС, МИБ, e-imzo.uz, UzIMEI, UzTest.uz и прочие), игры (World of Tanks, «Танки Онлайн», Galaxy), социальные сети и многое другое.
Через платежную систему Pay Way можно оплатить не только услуги в Узбекистане. В приложении представлен внушительный список мобильных операторов, кабельного телевидения и других услуг в странах СНГ.
Для любителей кешбэка Pay Way приготовил отличную функцию — при выполнении любых платежей через приложение кэшбэк 1% в SoliqUz начисляется без сканирования автоматически.
Чтобы пополнить счет платежной карты, электронного кошелька или сделать банковский перевод в Грузию, Молдову, Украину, Кыргызстан и другие страны СНГ, необходимо пройти идентификацию в мобильном приложении.
Все денежные переводы, выполненные через платежный сервис Pay Way, максимально защищены от взлома. Операции соответствуют требованиям трансграничных переводов и стандарту безопасности Payment Card Industry Data Security Standard. Также PCI DSS есть у всех поставщиков услуг, работающих с системой Pay Way.
Все личные данные надежно защищены устойчивыми методами шифрования. Сервис гарантирует полную безопасность и конфиденциальность.
В целях безопасности не стоит никому сообщать коды из SMS. Платежные организации никогда не звонят и не спрашивают коды.
Скачать мобильное приложение PayWay можно в Google Play и App Store.
Платежная организация Pay Way была официально зарегистрирована в мае 2021 года Центральным банком Узбекистана.