Ўзбекистон бўйича ҳафта давомида илиқ ва қуруқ об-ҳаво бўлиши кутилмоқда. Бу ҳақда Ўзгидромет хабар бермоқда.
Бугун, 23 май куни республика бўйича ҳаво бироз булутли бўлади, баъзи жойларда ўзгариб туради, ёғингарчилик кутилмайди.
Фақат Фарғона вилоятининг айрим тоғли ҳудудларида қисқа муддатли ёмғир ёғиши, момақалдироқ бўлиши мумкин. Республиканинг тоғ олди ва тоғли ҳудудларда сел-сув тошқин ҳодисалари юзага келиши эҳтимоли бор. Кундузи ҳаво ҳарорати +23…+28 даража атрофида бўлади.
24−26 майгача (сешанба-пайшанба кунлари) Ўзбекистон бўйича ҳаво кам булутли ва илиқ бўлади. Ҳарорат кундузи аста-секин кўтарилади ва ҳафта ўртасига келиб +32…+37 даражага етади.
27 майда Ўзбекистон ҳудудига Каспий денгизи ҳудудларидан нам ҳавонинг навбатдаги қисми кириб кела бошлайди. Айрим жойларда қисқа муддатли ёмғир ёғади, момақалдироқ бўлади. Кундузи ҳаво ҳарорати аввалги ҳолидан 5−7 даража пасаяди.
25 майда шимолда, 26−28 май кунлари республика бўйича баъзи жойларда шамол 17−22 м/с гача кучайиши, айрим жойларда чанг-тўзон кузатилиши кутилмоқда.

Сегодня, 23 мая по Узбекистану ожидается небольшая, местами переменная облачность, без осадков, лишь в отдельных горных районах Ферганской области возможен кратковременный дождь, гроза, сообщил Узгидромет. По предгорным и горным районам страны возможны селе-паводковые явления. Дневная температура воздуха будет в пределах +23…+28 градусов Цельсия.
24−26 мая по стране установится малооблачная и тёплая погода. Дневная температура воздуха постепенно будет повышаться и к середине недели достигнет +32…+37 градусов.
27 мая на территорию Узбекистана начнётся вынос очередной порции влажного воздуха с районов Каспийского моря. В отдельных районах пройдёт кратковременный дождь, гроза. Дневная температура воздуха понизится на 5−7 градусов.
25 мая по северу и 26−28 мая местами по республике ожидается усиление ветра до 17−22 м/с, в отдельных районах с пыльным позёмком.