Ўзбекистон Мудофаа вазирлиги Тошкент аэропорти яқинидаги темир йўл орқали вагонларда ҳарбий техника олиб ўтилаётгани акс этган видеолавҳага изоҳ берди.
«Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлигининг асосий тадбирлар режасига мувофиқ ҳар йили таъмирлаш заводлари негизида капитал ва ўрта таъмирдан чиқарилган ҳарбий техникаларни қўшинларда режавий алмаштириш ишлари амалга оширилиб борилади», — дейилади хабарда.
Видеолавҳада таъминот ва шахсий таркибни ташиш учун мўлжалланган техникаларнинг қўшинларига юборилиши акс этган.

Министерство обороны Узбекистана прокомментировало видеозаписи, на которых можно увидеть, как через железную дорогу рядом с аэропортом Ташкента перевозится военная техника.
«В соответствии с основным планом мероприятий Министерства обороны Республики Узбекистан ежегодно в войсках производится плановая замена военной техники, вышедшей из капитального и среднего ремонта на ремонтных заводах», — говорится в сообщении.
На записи показан процесс доставки войскам техники, предназначенной для перевозки снабжения и личного состава.