28 январь, жума куни ҳолатига Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 1152 тага кўпайди. Бундан бир кун аввал 1186 кишида вирус аниқланган эди.
Энг кўп ҳолат Тошкент шаҳрида (462 та), Фарғона (125 та), Тошкент вилояти (108 та), Қорақалпоғистонда (77 та), Хоразм вилоятида (65 та) қайд этилди.
Касалликдан соғайганлар жами 209780 (+363) нафарга етди ва соғайиш кўрсаткичи 95 фоизни ташкил этмоқда.
Шунингдек, 4 нафар коронавирусга чалинган бемор вафот этиб, касалликдан вафот этганлар сони 1558 нафарни ташкил қилди. Қолаверса, кеча 247 нафар кишида пневмония аниқланди.

В пятницу в Узбекистане было подтверждено 1152 случая коронавируса, сообщила пресс-служба Министерства здравоохранения. Это на 34 случая меньше, чем днём ранее (1186).
Общее количество случаев COVID-19, зарегистрированных с начала пандемии, превысило 220 тысяч.
В Ташкенте 28 января было выявлено 462 случая, в Ферганской области — 125, в Ташкентской — 108, в Каракалпакстане — 77, в Хорезмской области — 65, в Самаркандской — 52.
Количество подтверждённых за день случаев пневмонии составило 247, что на 31 больше, чем днём ранее (216).
В течение дня отмечено 4 случая смерти от осложнений, вызванных коронавирусом. Общее количество официально зарегистрированных случаев смерти составляет 1558.