Бухоро шаҳридаги мактабгача таълим ташкилотининг мудираси ходимни ишга сақлаб қолиш учун 300 минг сўм талаб қилган. Бу ҳақда ЎзА хабар бермоқда.
Тергов департаментининг Бухоро шаҳар бўлими ҳамда Миллий гвардия Бухоро вилояти бўйича бошқармаси билан ҳамкорликда фуқаро М.Р. аризасига асосан 28 сентябрь куни оператив тадбир ўтказилди.
Мудира, Бухоро шаҳрида яшовчи, 1979 й.т. фуқаро Ф.С. 300 минг сўм пулни хизмат хонасида олган вақтида ушланади.
Мазкур ҳолат юзасидан Департаментнинг шаҳар бўлими томонидан Ўзбекистон Жиноят кодекси 168-модда 3-қисми билан (хизмат мавқеидан фойдаланиб фирибгарлик қилиш) жиноят иши қўзғатилган.

В Бухаре заведующая детской образовательной организацией требовала у сотрудницы 300 тысяч сумов за сохранение ее рабочего места, сообщило УзА.
Бухарское городское отделение Следственного департамента совместно с управлением Национальной гвардии по Бухарской области 28 сентября провели оперативное мероприятие по заявлению гражданки М. Р.
Заведующая, жительница Бухары Ф. С. 1979 года рождения, была задержана в служебном кабинете при получении 300 тысяч сумов.
Отделение следственного департамента возбудило в ее отношении уголовное дело части 3 статьи 168 (Мошенничество с использованием служебного положения) Уголовного Кодекса Узбекистана.