Инновацион ривожланиш вазирлигининг Vaksinauz Telegram-каналида бутун Ўзбекистон бўйлаб эмлаш пунктлари рўйхати эълон қилинди.
Қайд этиш жоиз, рўйхатга фақат тиббиёт муассасалари — марказий ва оилавий поликлиникалар ва ихтисослаштирилган тиббиёт марказлар киритилган. Аввалроқ Тошкентда бозорлар, супермаркетлар, мактаблар ва маҳаллалар ҳудудида қўшимча эмлаш пунктлари очилиши ҳақида хабар берилган эди, аммо улар янги рўйхатда кўрсатилмаган.
22 июль ҳолатига кўра, Ўзбекистонда коронавирусга қарши 5,9 млн доза вакцина қўлланилди. Улардан 1-босқич эмланганлар 3 779 709 нафарни, 2-босқичда эмланганлар 1 572 483 нафарни, 3-босқич эмланганлар 592 938 нафарни ташкил қилди.

На канале Vaksinauz Министерства инновационного развития опубликован список пунктов вакцинации от коронавируса по всему Узбекистану.
Отметим, что в списке приводятся только медицинские учреждения — центральные и семейные поликлиники и специализированные медицинские центры. Ранее сообщалось об открытии в Ташкенте дополнительных пунктов вакцинации на территории рынков, супермаркетов, школ и махаллей, однако в новом списке они не указаны.
По состоянию на 22 июля в Узбекистане было использовано 5 945 130 доз различных вакцин против коронавируса. Первую фазу вакцинирования прошли 3 779 709 человек, вторую — 1 572 483, третью — 592 938.