Энергетика соҳасининг фахрий ходими Руслан Мубаракшин 59 ёшида вафот этди, дея хабар бермоқда Энергетика вазирлиги ахборот хизмати.
Руслан Мубаракшин 1962 йилда таваллуд топган.
У меҳнат фаолиятини 1985 йилда «Энергия» бирлашган диспетчерлик марказида электромонтёрликдан бошлаган.
2001−2017 йиллар оралиғида «Ўзбекэнерго» АЖ ва унинг таркибидаги корхоналарда турли лавозимларда ишлаган. Руслан Мубаракшин 2017−2019 йилларда «Ўзбекэнерго» АЖ бошқарув раисининг ишлаб чиқариш бўйича биринчи ўринбосари, 2019−2021 йилларда «Иссиқлик электр станциялари» АЖ бошқаруви раиси, 2021 йил февралдан ҳозирга қадар «Чирчиқ трансформатор заводи» AЖ бош директори лавозимида фаолият юритиб келаётган эди.

На 59-ом году жизни скончался Руслан Газизович Мубаракшин, почетный работник энергетики Узбекистана, сообщила пресс-служба Министерства энергетики.
Руслан Мубаракшин родился в 1962 году. Трудовую деятельность начал в 1985 году электромонтером в объединенном диспетчерском центре «Энергия». С 2001 по 2017 год занимал различные должности в компании «Узбекэнерго» и его дочерних компаниях, в 2017—2019 годах работал первым заместителем председателя правления «Узбекэнерго» по производству.
В 2019—2021 годах занимал пост председателя правления предприятия «Тепловые электрические станции», с февраля 2021 года по настоящее время работал генеральным директором Чирчикского трансформаторного завода.