Бир қатор давлат органлари раҳбариятида ўзгаришлар юз берди, деб хабар бермоқда президент Администрациясига яқин бўлган «Нигоҳ» Telegram-канали.
Баходир Юсупалиев Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати бошлиғи лавозимига тайинланди ва шу муносабат билан соғлиқни сақлаш вазирининг ўринбосари — Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати бошлиғи лавозимидан озод этилди.
Фазлиддин Умаров ДСҚ ҳузуридаги Кадастр агентлиги директори лавозимига тайинланди ва шу муносабат билан ДСҚ раисининг биринчи ўринбосари — ДСҚ ҳузуридаги Кадастр агентлиги директори лавозимидан озод этилди.
Бахтиёр Атамурадов «Ўзбекчорванасл» агентлиги директори лавозимига тайинланди ва шу муносабат билан Ветеринария ва чорвачиликни ривожлантириш давлат қўмитаси раисининг ўринбосари — «Ўзбекчорванасл» агентлиги директори лавозимидан озод этилди.
Акмал Мирзаев транспорт вазирининг ўрибосари лавозимидан озод этилди.
Камола Акилова маданият вазирининг ўринбосари — Маданий мерос департаменти бошлиғи лавозимидан, Козим Туляганов қурилиш вазирининг ўринбосари — Қурилиш соҳасида назорат инспекцияси бошлиғи лавозимидан озод этилди.
Ўз лавозимларидан шунингдек:
Шамсиддин Алимов Давлат геология ва минерал ресурслар қўмитаси раисининг ўринбосари лавозимига тайинланди ва шу муносабат билан Давлат геология ва минерал ресурслар қўмитаси раисининг биринчи ўринбосари лавозимидан;
Нуритдин Муратов ва Нодир Мухитдинов Давлат геология ва минерал ресурслар қўмитаси раисининг ўринбосарлари лавозимидан;
Дилшод Холмуродов Давлат статистика қўмитаси раисининг биринчи ўринбосари лавозимидан;
Махмуджон Зиядуллаев Давлат статистика қўмитаси раисининг ўринбосари лавозимидан;
Олим Хакимов Ўрмон ҳўжалиги давлат қўмитаси раисининг биринчи ўринбосари лавозимидан;
Абдушукур Хамзаев Ўрмон ҳўжалиги давлат қўмитаси раисининг ўринбосари — Ўрмон хўжалиги илмий изланиш институти директори лавозимидан озод этилди.

В целом ряде органов государственного управления произошли изменения в руководящем составе, сообщил Telegram-канал «Нигох», близкий к Администрации президента Узбекистана.
Баходир Юсупалиев освобождён с поста заместителя министра здравоохранения, сохранив должность начальника Службы санитарно-эпидемиологического благополучия и общественного здоровья.
Фазлиддин Умаров освобождён от должности первого заместителя председателя Государственного налогового комитета, оставшись директором Кадастрового агентства при ГНК.
Бахтиёр Атамурадов освобождён с поста заместителя председателя Государственного комитета ветеринарии и развития животноводства и продолжит возглавлять агентство «Узбекчорванасл».
Акмал Мирзаев освобожден от должности заместителя министра транспорта, Козим Туляганов — с поста заместителя министра строительства и начальника Инспекции по контролю в сфере строительства при Минстрое, Камола Акилова — заместителя министра культуры и начальника Департамента культурного наследия при Минкульте.
Шамсиддин Алимов назначен на пост заместителя председателя Государственного комитета по геологии и минеральным ресурсам и освобождён от должности первого заместителя главы комитета.
От своих должностей также освобождены:
Нуритдин Муратов и Нодир Мухитдинов — заместители председателя Государственного комитета по геологии и минеральным ресурсам;