27 июнь соат тахминан 13:00ларда Ангрен шаҳар ИИБ Пост-патруль хизмати ва жамоат тартибини сақлаш гуруҳи ходими сафдор, Бекзод Бобомирзаев (1987 й. т.) Ангрен шаҳар ИИБнинг 4-қаватида ўзига бириктирилган «ПМ» табель қуролидан ўзининг жағ қисмига қарата бир маротаба ўқ узди, дея хабар бермоқда ИИВ матбуот хизмати.
Оқибатда сафдор Бобомирзаев олган жароҳатидан воқеа жойида вафот этган.
Маълумотга кўра, ўз жонига қасд қилиш сабаблари ИИВ ва прокуратура органларининг махсус ташкил этилган гуруҳи томонидан ўрганилмоқда.
Ҳолат Ички ишлар вазирининг шахсан назоратига олинган, дейилади хабарда.
Ижтимоий тармоқларда тарқалган видеода айтилишича, Бобомирзаевга нисбатан Акмаль исмли инспекция ходими томонидан босим бўлган ва ундан пул сўраган. Вафотидан аввал акасига қўнғироқ қилиб, «онасини розилигини олмоқчи бўлгани» айтилмоқда.
Бош прокуратура матбуот хизмати Ангренда ИИБ ходими Бекзод Бобомирзаев ўз жонига қасд қилганлиги ҳолати юзасидан Тошкент вилояти прокуратураси томонидан терговга қадар текширув ҳаракатлари олиб борилаётганини маълум қилди.

Сотрудник отдела внутренних дел города Ангрена Ташкентской области Бекзод Бобомирзаев покончил с собой в здании отдела, сообщила пресс-служба МВД Узбекистана.
Инцидент произошёл 27 июня примерно в 13.00. Бобомирзаев, 1987 года рождения, служивший в группе патрульно-постовой службы и охраны общественного порядка, выстрелил себе в челюсть из табельного пистолета ПМ на 4-м этаже здания городского ОВД. От полученной раны он скончался на месте.
Причины происшествия изучаются специально созданной рабочей группой, в состав которой вошли представители МВД и органов прокуратуры.
Инцидент находится на личном контроле министра внутренних дел Пулата Бобожонова, говорится в сообщении.
В социальных сетях появилось видеообращение брата погибшего, в котором говорится, что некий сотрудник инспекции по имени Акмаль оказывал давление на Бобомирзаева и требовал денег.
Пресс-служба Генеральной прокуратуры сообщила, что прокуратура Ташкентской области ведёт доследственную проверку.