Халқ депутатлари Бухоро шаҳар кенгашининг навбатдан ташқари сессиясида Жамол Носиров шаҳар ҳокими лавозимига тасдиқланди. Бу ҳақда Бухоро вилоят ҳокимлиги ахборот хизмати хабар бермоқда.
У 2005 йили Бухоро давлат университетининг жисмоний маданият ва жисмоний тарбия ўқитувчиси, психолог мутахассислиги бўйича тамомлаган. 2008 йили эса университетнинг магистратурасини тугатган.
Бир муддат «Камолот» ЁИҲ Бухоро вилоят Кенгаши раиси лавозимида ҳам меҳнат қилган.
Шундан сўнг 27-Жилвон сайлов округидан Олий Мажлис Қонунчилик палатасига депутат этиб сайланган эди. Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати — Ўзбекистон Либерал-Демократик партиясининг фракцияси аъзоси бўлган.
2017 йилдан 2020 йилга қадар Бухоро вилояти ҳокимининг ёшлар сиёсати, ижтимоий ривожлантириш ва маънавий-маърифий ишлар бўйича ўринбосари лавозимида фаолият юритган.
Тайинловга қадар маданият вазирининг биринчи ўринбосари лавозимида фаолият юритган. Аввалроқ, Жамол Носировнинг бошқа ишга ўтганлиги муносабати билан лавозимидан озод этилгани ҳақида хабар берилган эди.

Жамол Шухратович Носиров утверждён хокимом Бухары на внеочередной сессии Бухарского кенгаша народных депутатов в среду, сообщила пресс-служба областной администрации.
Жалол Носиров (1985 г. р.) родился в Бухаре. Является выпускником Бухарского государственного университета (2005), здесь же он получил степень магистра (2008). В разные годы работал в структуре региональных управлений «Келажак овози» и «Камолот», а также городском и областном хокимиятах. В 2017—2020 годах был заместителем хокима Бухарской области по вопросам молодёжной политики, социального развития и духовно-просветительской работы.
До этого назначения с апреля 2020 года занимал пост первого заместителя министра культуры Узбекистана. Его место в Минкульте занял Баходир Ахмедов.
Предыдущий хоким Бухары Уткир Жумаев, исполнявший обязанности руководителя города с марта 2020 года, был утверждён в должности ещё в феврале. В областной администрации не уточнили, по какой причине он освобождён от должности.
Заместителем хокима Бухарской области по вопросам туризма, спорта, культуры, культурного наследия и массовых коммуникаций — начальником Главного управления туризма и спорта региона назначен Ботиржон Завкиддинович Шахриёров, сообщила пресс-служба областного хокимията.