Фахриддин Давруков Тошкент шаҳар ҳокимининг туризм, спорт, маданият, маданий мерос ва оммавий коммуникациялар масалалари бўйича ўринбосари — шаҳар Туризм ва спорт бош бошқармаси бошлиғи этиб тайинланди, дея хабар берди Тошкент шаҳар ҳокимлиги матбуот хизмати.
Фахриддин Давруков Тошкент молия институти (1997) ва Президент ҳузуридаги Давлат бошқаруви академиясини (2003) битирган. Кўп йиллар давомида у Монополиядан чиқариш ва рақобатни ривожлантириш давлат қўмитасида ва Вазирлар Маҳкамасида ишлаган.

Заместителем хокима Ташкента по вопросам туризма, спорта, культуры, культурного наследия и массовых коммуникаций — начальником Главного управления города по туризму и спорту назначен Фахриддин Умарович Давруков, сообщила пресс-служба столичной администрации.
Фахриддин Давруков является выпускником Ташкентского финансового института (1997) и Академии государственного управления при президенте (2003). В разные годы работал в Государственном комитете по демонополизации и развитию конкуренции и Кабинете Министров.
С мая 2018 года занимал должность заместителя председателя Государственного комитета по развитию туризма, который в начале апреля этого года был преобразован в Министерство туризма и спорта.