Россиянинг «Матч ТВ» телеканалида фаолият кўрсатган спорт шарҳловчиси Юрий Розанов 59 ёшида оламдан ўтди, дея хабар берди Sports.ru.
Юрий Розанов асосан футбол ва хоккей учрашувларини шарҳлаб борган. 2012 йилда у хоккей бўйича ёшлар ўртасидаги жаҳон чемпионати репортажи учун ТЭФИ мукофотини қўлга киритган.
Хабар берилишича, журналист узоқ вақт давомида саратон касаллигидан азият чеккан ва шу сабабдан 2019 йилда май ойидан ноябрь ойигача эфирга чиқмаган.
У бир неча бор Uzreport TV таклифи бўйича Тошкентга келган ва Жаҳон чемпионати, Чемпионлар лигаси учрашувларини шарҳлаган.

В возрасте 59 лет скончался комментатор российского телеканала «Матч ТВ» Юрий Розанов, сообщил портал Sports.ru.
Юрий Розанов был известен своими эфирами на футбольных и хоккейных матчах. В 2012 году был награжден премией ТЭФИ в номинации «спортивный комментатор/ведущий спортивной программы» за репортаж с молодёжного чемпионата мира по хоккею, пишет издание.
Отмечается, что журналист на протяжении долгого времени болел раком, из-за чего не выходил в эфир с мая по ноябрь 2019 года. Новостной портал Mash сообщил, что накануне смерти комментатору стало плохо, ему вызвали «скорую» из-за затрудненного дыхания.
Комментатор также был хорошо известен узбекским любителям футбола. Он несколько раз приезжал в Ташкент по приглашению телеканала Uzreport TV и комментировал матчи чемпионата мира и Лиги чемпионов.