15 ноябрь куни Ўзбекистон ҳукумати ушбу мамлакатни COVID-19 га қарши курашда қўллаб-қувватлаш учун Қирғизистонга махсус рейс билан яна бир гуманитар ёрдам юборди, дея хабар берди Қирғизистон ички ишлар вазирлиги матбуот хизмати.
Жўнатилган ёрдам таркибига 100 минг дона қўлқоп, 10 минг дона ҳимоя кийимлари, 100 минг дона ниқоблар, 1000 та қути гепарин воситаси, 10 минг дона COVID-19 юқтиришнинг олдини олиш учун тўплам, 10 минг дона тестлар, 5 минг дона қути ремдесевир, 4000 дона натрий хлор, ва бошқалар кирган.
Бундан ташқари, иккита модулли, юқори технологияли касалхоналар қурилиши бошланди.
Яқин кунларда темир йўл орқали навбатдаги гуманитар ёрдамни юбориш режалаштирилган. Унда 400 махсус шифохона контейнерлари ва 3000 тонна буғдой юборилиши режалаштирилган.

Правительство Узбекистана 15 ноября специальным рейсом направило очередную гуманитарную помощь Кыргызстану для поддержки этой страны в борьбе с COVID-19. Об этом сообщило Министерство иностранных дел Кыргызстана.
В состав гуманитарного груза вошли 100 тысяч одноразовых перчаток, 10 тысяч одноразовых защитных комбинезонов, 2000 защитных очков, 100 тысяч одноразовых масок, 1000 коробок гепарина, 10 тысяч штук набора для предотвращения COVID-19, 10 тысяч штук тестов для выявления вируса, 5000 упаковок ремдисевира, 4000 штук натрий хлора, 62,1 тысячи штук одноразовых шприцов и 20 тысяч штук систем. Кроме того, начато строительство двух модульных, технологичных больниц.
В ближайшие дни также планируется направить железнодорожным транспортом следующую гуманитарную помощь — 400 специальных больничных контейнеров и 3000 тонны пшеницы.