18 октябрь куни Андижон вилоятининг Балиқчи туманида содир бўлган ЙТҲда икки киши ҳалок бўлди ва яна тўрт киши касалхонага ётқизилди, деб хабар берди ИИВ ҳузуридаги Тергов бошқармаси.
Ҳодиса 18 октябрь куни соат 15:00 да «Афсона» маҳалласида содир бўлди. 40 ёшли Ф.Х. бошқарувидаги Nexia автомашинасини Балиқчи-Ўрмонбек автомобиль йўлининг Ўрмонбек йўналиши бўйича ҳаракатланиб келаётиб, қарама-қарши йўналишга чиқиб кетиб, шу йўналишда қаршисидан ҳаракатланиб келаётган 53 ёшли А.Ў. бошқарувидаги Nexia билан тўқнашув содир этган.
Натижада Nexia ҳайдовчиси Ф.Х. ва йўловчи 53-ёшли Ж.М. ҳодиса жойида вафот этган. Ҳар иккила автомашинадаги яна 3 нафар йўловчи ва бошқа бир ҳайдовчи турли кўринишдаги тан жароҳатлари олиб, касалхонага мурожаат қилишган.
Мазкур ҳолат юзасидан Балиқчи тумани ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлинмаси томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 266-моддаси 3-қисми «а» банди (транспорт воситалари ҳаракати ёки улардан фойдаланиш хавфсизлиги қоидаларини бузиш) билан жиноят иши қўзғатилган. Тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

Два человека погибли, еще четверо были госпитализированы в дорожно-транспортном происшествии в Балыкчинском районе Андижанской области 18 октября, сообщил Следственный департамент при МВД Узбекистана.
Инцидент произошел примерно в 15:00 на территории махалли «Афсона». Водитель Nexia 40-летний Ф. Х. выехал на встречную полосу и столкнулся с другой Nexia, которой управлял 53-летний Ж. М.
В результате столкновения Ф. Х. и его 53-летний пассажир Ж. М. скончались на месте происшествия, трое пассажиров и водитель второго автомобиля были госпитализированы.
Следственный отдел при районном ОВД возбудил уголовное дело по пункту «а» части 3 статьи 266 (нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлекшее человеческие жертвы) Уголовного кодекса.