Маҳалла ва оилани қўллаб-қувватлаш вазири Раҳмат Маматов, шунингдек, унинг ўринбосарлари Ботир Парпиев ва Азизбек Икромовга коронавирус ташхиси қўйилди, деб хабар берди вазирлик матбуот хизмати «Газета.uz»га.
Ҳозирда улар Ўзбекистон Президенти администрацияси ҳузуридаги Тиббиёт бош бошқармасининг 2-сонли Марказий клиник касалхонасида даволанмоқда.
Гулнора Маъруфова. Фото: ЎзА.
Матбуот хизмати, шунингдек, вазирнинг биринчи ўринбосари Гулнора Маъруфова COVID-19 билан касал бўлгани ва 7 кундан кейин ишига қайтгани ҳақида хабар берди.
Kun.uz маълумотларига кўра, Андижон вилоятида бир қатор ҳокимлар пневмониядан даволанмоқда. Улар — Шаҳрихон тумани ҳокими Хикматилло Дадахонов, Хонобод тумани ҳокими Мусахон Мамадалиев, Пахтаобод тумани ҳокими Махсуджон Бозоров ва Олтинкўл тумани ҳокими Назиржон Ўринбоев.

У министра по поддержке махалли и семьи Рахмата Маматова, а также его заместителей Ботира Парпиева и Азизбека Икрамова выявлен коронавирус, сообщили «Газете.uz» в пресс-службе министерства.
В настоящее время они получают лечение в Центральной клинической больнице №2 Главного медицинского управления при Администрации президента Узбекистана.
Гулнора Маруфова. Фото: УзА.
В пресс-службе также сообщили, что первый заместитель министра Гулнора Маруфова переболела COVID-19 и вышла на работу.
По данным Kun.uz, что ряд хокимов Андижанской области проходят лечение от пневмонии — хоким Шахриханского района Хикматилло Дадахонов, хоким Ханабада Мусахон Мамадалиев, хоким Пахтаабадского района Махсуджон Бозоров и хоким Алтынкульского района Назиржон Уринбаев.