АҚШнинг Globus Relief хайрия ташкилоти коронавирусга қарши курашда мамлакат соғлиқни сақлаш тизимини мустаҳкамлаш учун Ўзбекистонга 808 минг доллар қийматидаги гуманитар ёрдам тақдим этди, дея хабар берди «Дунё» ахборот агентлиги.
Ёрдам таркибига тиббий препаратлар ва 2000 дан ортиқ турдаги маҳсулотлар, шу жумладан ўпкани ҳаво билан таъминлаш учун воситалар тўплами, диагностика воситалари, стерилизация контейнерлари, антисептиклар, ногиронлар учун аравачалар, ортопедик ва жарроҳлик асбоблари киритилган.
Тақдим этилган тиббий воситалар Ўзбекистоннинг чекка ҳудудларидаги давлат тиббиёт муассасаларига топширилади.
Ўзбекистонга умумий қиймати 1,8 млн долларни ташкил қилувчи гуманитар ёрдам кўрсатиш тўғрисида келишувга элчи Жавлон Ваҳобов ва АҚШнинг бир қатор хайрия ташкилотлари вакиллари ўртасидаги учрашувда эришилган.

Благотворительная американская организация Globus Relief передала Узбекистану гуманитарный груз стоимостью 808 тысяч долларов для укрепления системы здравоохранения страны в борьбе с коронавирусом, сообщило ИА «Дунё».
В состав груза вошли медицинские препараты и изделия более чем 2000 наименований, среди них — комплекты изделий для неинвазивной вентиляции легких, диагностирующие аппараты, стерилизующие контейнеры, антисептические средства, кресла-коляски, ортопедические и хирургические инструменты.
Предоставленные медицинские принадлежности будут переданы в государственные медучреждения в отдаленных регионах Узбекистана.
Договоренность об оказании Узбекистану гуманитарной помощи общей стоимостью в 1,8 млн долларов была достигнута в ходе встречи посла Жавлона Вахабова с представителями ряда благотворительных организаций США.