Тошкентнинг иккита туманида ички ишлар органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бошқармаларига янги бошлиқлар тайинланди, дея ИИББ матбуот хизмати.
Подполковник Эргашев Элёр Урдушевич Тошкентнинг Бектемир тумани ИИО ФМБ бошлиғи лавозимига тайинланди. Тайинловга қадар Элёр Эргашев Сирдарё вилояти ИИБ Жиноят қидирув бошқармаси бошлиғининг биринчи ўринбосари лавозимида хизмат қилган.
Полковник Абдуразаков Абдувосит Абдулхаевич Тошкент шаҳар Сергели тумани бўйича ИИО ФМБ бошлиғи лавозимига тайинланди. Тайинловга қадар Абдувосит Абдуразаков ИИВ Жиноят қидирув бош бошқармаси ўта муҳим ишлар бўйича тезкор вакил лавозимида хизмат қилган.
Эслатиб ўтамиз, ўтган жума куни президентнинг Бектемир туманига сафаридан сўнг, барча тўртта сектор раҳбарлари — ҳоким, прокурор, ИИО ФМБ бошлиғи ва солиқ инспекцияси раҳбари лавозимидан бўшатилганэди. Кеча Жаҳонгир Иброҳимов Тошкентнинг Бектемир тумани ҳокими этиб тасдиқланди.

В двух районах Ташкента назначены новые начальники управлений координации деятельности органов внутренних дел, сообщила пресс-служба ГУВД.
Подполковник Эльёр Урдушевич Эргашев назначен главой УКД ОВД Бектемирского района. До назначения он работал на должности первого заместителя начальника Управления уголовного розыска УВД Сырдарьинской области.
Полковник Абдувосит Абдулхаевич Абдуразаков стал начальником УКД ОВД Сергелийского района. Ранее он работал оперативным уполномоченным по особо важным делам Главного управления уголовного розыска Министерства внутренних дел.
Напомним, после объезда президентом Бектемирского района в прошлую пятницу освободились должности всех четырех руководителей секторов — хокима, прокурора, начальника УКД ОВД и главы налоговой инспекции. Вчера хокимом Бектемирского района Ташкента был утвержден Жахонгир Иброхимов.