11 июль куни соат 17:00 ҳолатига кўра, Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 12402 нафарни ташкил этмоқда, дея маълум қилди Соғлиқни сақлаш вазирлиги.
Унга кўра, янги касалланиш ҳолатларининг 124 нафари Карантин марказидаги фуқаролар (барчаси хориждан келган) орасида, 37 нафари Самарқанд вилоятида коронавирусга чалинганлар билан мулоқотда бўлиб, карантинга олинган фуқаролар орасида, 20 нафари Тошкент шаҳрида (шундан 2 нафари коронавирусга чалинганлар билан мулоқотда бўлиб, карантинга олинган фуқаролар орасида, 18 нафари аҳоли орасида), 15 нафари эса Бухоро вилоятида аҳоли орасида аниқланган.

Количество зарегистрированных случаев заражения коронавирусной инфекцией в Узбекистане по состоянию на 17:00 11 июля выросло на 196 и достигло 12402, сообщило Министерство здравоохранения.
124 новых случая выявлено среди граждан, находящихся в карантинном центре (все — прибывшие из-за рубежа), 37 — в Самаркандской области у контактировавших с заболевшими и взятых на карантин, 20 — в Ташкенте (из них 18 — среди населения и 2 — у контактировавших с заболевшими и помещенных на карантин). Еще 15 случаев диагностировано среди населения в Бухарской области.