23 июнь соат 10:00 ҳолатига кўра, Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 6500 нафарни ташкил этмоқда, дея хабар берди Соғлиқни сақлаш вазирлиги.
Унга кўра, янги касалланиш ҳолатларининг 15 нафари Карантин марказидаги фуқаролар (барчаси хориждан келган) орасида, 13 нафари Тошкент шаҳрида (шундан 12 нафари коронавирусга чалинганлар билан мулоқотда бўлиб, карантинга олинган фуқаролар орасида, 1 нафари аҳоли орасида), 11 нафари Сурхондарё вилоятида (шундан 9 нафари коронавирусга чалинганлар билан мулоқотда бўлиб, карантинга олинган фуқаролар орасида, 2 нафари аҳоли орасида) аниқланган.
Ҳозирда мамлакат бўйлаб коронавирус инфекциясидан 2031 киши даволанмоқда. Улардан 15 нафар бемор оғир аҳволда, 4 нафари эса ўта оғир аҳволда, деб баҳоланмоқда.
Айни пайтда мамлакатда 4450 нафар коронавирус инфекциясига чалинган фуқаролар соғайган. Ўн тўққиз киши ҳаётдан кўз юмган.

Количество зарегистрированных случаев заражения коронавирусной инфекцией в Узбекистане по состоянию на 10:00 23 июня выросло на 39 и достигло 6500, сообщило Министерство здравоохранения.
15 новых случаев выявлено среди граждан, находящихся в карантинном центре в Ташкентской области (все прибыли из-за рубежа), 13 — в Ташкенте (из них 12 — у контактировавших с заболевшими и помещенными на карантин и 1 — среди населения), 11 — в Сурхандарьинской области (из них 9 — у контактировавших с заболевшими и 2 — среди населения).
На данный момент общее число выздоровевших от коронавируса в стране составляет 4450. Лечение проходят 2031 пациент, состояние 15 из них оценивается как тяжелое, 4 — крайне тяжелое.